تخلف در شرکت ایرانسل/ عدم واگذاری بیست و یک درصد سهامی که از طریق بورس

گردآوری شده توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز:

سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد: شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل تاکنون اقدامی در خصوص واگذاری ۲۱ درصد سهام آن اپراتور از طریق بورس نکرده است.

به گزارش حوزه حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران،‌ معاونت نظارت و بازرسی امور اقتصادی سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد: شرکت ایرانسل باید در انطباق با شرایط و روال مورد تایید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به میزان ۲۱% کل سهام دارنده پروانه را طی ۳ سال از تاریخ لازم الاجرا شدن پروانه فعالیت از طریق بورس عرضه عمومی نماید.
بنا بر این گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در خصوص واگذاری ۲۱% سهام شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل بر خلاف مفاد ماده ۱۸ و ۱۹ پروانه آن شرکت، با گذشت بیش از ۵ سال از سررسید تعهد مذکور تاکنون اقدام بایسته‌ای جهت تعیین تکلیف موضوع در انطباق با قوانین و مقررات مربوطه یا حداقل جریمه آن شرکت بابت نقض تعهدات به عمل نیاورده است.

سازمان بازرسی کل کشور از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خواست با قید فوریت اپراتور را مکلف به ایفای تعهدات مندرج در پروانه نماید.

همچنین به واسطه عدم واگذاری ۲۱% سهام که باید از تاریخ ۳۰/۸/۸۷ به بورس واگذار می‌شد نسبت به تعیین جریمه متناسب با تعداد سال‌های مالی و حجم نقض تعهدات پروانه‌ای اپراتور از سال ۱۳۸۷ تا کنون اقدام لازم معمول و سعی در وصول آن نماید.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ