تخم گذاری مار پیتون در بوستان شهید چمران کرج

مسئول روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با اشاره به تخم گذاری مار پیتون در بوستان شهید چمران کرج اظهار کرد: این دومین ماری است که امسال در این مجموعه تخم گذاری کرده است.

تخم گذاری مار پیتون در بوستان شهید چمران کرج

به گزارش ممتاز نیوز، محمد ایل‌بیگی با اشاره به اینکه مارهای پیتون اغلب در شرایط و محیط غیرطبیعی تخم گذاری نمی‌کنند، توضیح داد: خوشبختانه شرایط نگه داری این خزنده به قدری مناسب بوده که تخم ریزی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه دومین مار این مجموعه ۳۱ تخم گذاشته، افزود: برای اینکه همه بچه مارها سالم سر از تخم دربیاورند و تلفاتی نداشته باشیم، تخم‌ها از مادر جدا شده و در دستگاه جوجه کشی مخصوص خزندگان که دمای استانداردی دارد، قرار گرفته‌اند.

ایل بیگی با بیان اینکه مار پیتون جزو خزندگان غول پیکری هستند که طول آنها گاهی به ۱۵ متر می رسد، گفت: این مارها بومی کشور برمه هستند که به مجموعه حیات وحش پارک شهید چمران انتقال داده شده اند.

مسئول روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: مارهای پیتون در هر دوره حدود ۴۰ تا ۶۰ تخم می گذارند که اگر دمای نگهداری این تخم ها بین ۲۷ تا ۲۹ درجه باشد شاهد خارج شدن مارهای نر از تخم خواهیم بود و چنانچه دما بین ۲۹ تا ۳۱ درجه باشد نیز مارها ماده خواهند بود.

وی توضیح داد: پس از گذشت حدود دو ماه از هر یک از این تخم ها یک مار پیتون به طول حدود ۴۰ سانتی متر خارج خواهد شد.

انتهای پیام/


استانی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ