تدوین بسته جدید سیاستی مشاغل خانگی/ تخصیص منابع قرض‌الحسنه

محمدحسین فروزان مهر در گفتگو با مهر با تاکید بر لزوم انجام تعهدات بانکی برای ایجاد اشتغال جدید در حوزه مشاغل خانگی، گفت: با توجه به اینکه تسهیلات در نظر گرفته شده برای موضوع مشاغل خانگی از منابع قرض الحسنه بانکها است، باید در این زمینه از سوی بانکها توجهات بیشتری صورت گیرد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: ارائه مشاوره های شغلی در حوزه مشاغل خانگی از موضوعاتی است که باید با راه اندازی بنیادهای توسعه کارآفرینی دنبال شود.

فروزان مهر همچنین به راه اندازی اتحادیه ها و خوشه سازی در مشاغل خانگی اشاره کرد و با تاکید بر ایجاد شبکه های پشتیبان در مشاغل خانگی، تاکید کرد: ایجاد زمینه های یاد شده می تواند در دستیابی به اهداف تعیین شده در بحث مشاغل خانگی کمک کند.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: برای توسعه و تقویت مشاغل خانگی باید بسته جدیدی باید سیاست گذاری و نظارت در این بخش ارائه شود.

وی خاطر نشان کرد: هیئت دولت برای ایجاد اشتغال کلی در کشور برای مشاغل خانگی سهم تعیین کرده است؛ بنابراین برای تحقق این منظور باید تجهیز منابع و امکانات صورت گیرد.

به گزارش مهر، در سال گذشته و همزمان با ابلاغ اجرای طرح مشاغل خانگی از سوی دولت؛ شورای عالی اشتغال بخشی از سهم اشتغال زایی جدید را در قالب مشاغل خانگی پیش بینی کرده بود.

مقامات مسئول اعلام کرده اند که مشاغل خانگی در سال ۹۰ توانسته اند به میزان ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار فرصت جدید شغلی ایجاد کنند. با این حال، از میزان تخصیص منابع بانکی به متقاضیان مشاغل خانگی و همچنین عملکرد بانکها، گزارشی ارائه نشده است.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *