تدوین دستورالعمل اجرایی بیمه سلامت

بینا- سرپرست سازمان بیمه سلامت از تشکیل کمیته اجرایی ماده ۳۸ با حضور نمایندگان تام‌الاختیار تمامی صندوق‌‌های بیمه‌ای و سازمان تامین اجتماعی به منظور اجرای اساسنامه سازمان بیمه سلامت خبر داد.
به گزارش بینا، سیدعبدالله عمادی ، با بیان اینکه همچنین کمیته‌های مشورتی و علمی نیز تشکیل خواهند شد،به ایسنا اظهار کرد: در این کمیته‌ها نمایندگان تمامی صندوق‌های بیمه که در سازمان بیمه سلامت تجمیع می‌شوند، حضور خواهند داشت تا چگونگی و نحوه اجرای قانون و اساسنامه سازمان بیمه سلامت بررسی شود.
وی در ادامه از تدوین دستورالعمل اجرایی اساسنامه سازمان بیمه سلامت با هماهنگی تمامی نمایندگان تام‌الاختیار خبر داد و افزود: این دستورالعمل برای تصویب به هیات دولت می‌رود.
به گفته سرپرست سازمان بیمه سلامت، نماینده تام‌الاختیار سازمان تامین اجتماعی نیز به منظور بررسی نحوه تجمیع بخش درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی در این کمیته‌ها حضور خواهد داشت.
عمادی در ادامه با بیان اینکه در سال جاری سازمان بیمه سلامت از اعتبار سازمان خدمات درمانی استفاده می‌کند، تاکید کرد: از سال ۹۲ سازمان بیمه سلامت دارای اعتبارات مجزا در قانون بودجه سال ۹۲ خواهد بود.
وی همچنین از تشکیل کمیته نخبگان با حضور نخبگان حوزه سلامت به منظور همفکری و هماهنگی آنها برای تدوین دستورالعمل‌ها خبر داد.
عمادی در ادامه با اعلام تشکیل نشست مدیران استانی صندوق‌های بیمه ظرف دو هفته آینده، گفت: در این نشست راهکارهای اجرای اساسنامه بررسی می‌شود.
به گفته سرپرست سازمان بیمه سلامت، کمیته مشورتی با حضور مدیران عامل ادوار مختلف سازمان بیمه خدمات درمانی نیز تشکیل می‌شود.

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *