تدوین ضوابط بلند مرتبه سازی در تهران

۲۶م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شهرداری تهران، مجید پاکساز با بیان این مطلب اظهار داشت : طرح مکان یابی و تدوین ضوابط مقررات برای ساختمان‌های بلند مرتبه در حال مراحل پایانی است و معیارهای ویژه ای به این منظور در دست بررسی است.

وی افزود : بعضی از مناطق با توجه به معیارهای مشخص شده به این منظور در اولویت بالاتری برای ساخت و سازهای بلند مرتبه قرار دارد که به زودی مشخص خواهد شد.

مدیر کل شهرسازی و طرح های شهری شهرداری تهران خاطر نشان کرد: با توجه به استانداردهای جهانی و عیارهای مربوط به عدم ساخت و ساز بلند مرتبه ، در بعضی محدوده ها قطعا بلند مرتبه سازی ممنوع خواهد بود.

پاکساز همچنین با اشاره به وضعیت تدقیق نقشه‌های طرح تفصیلی تازه تهران در سال اول اجرای این طرح اظهار کرد: تدقیق نقشه‌های طرح تفصیلی تازه شهر تهران در مقیاس یک دو هزارم در حال انجام است و کارگروه های فنی و کارشناسی با دقت این کار را انجام می دهند.

وی با اشاره به بررسی‌های انجام شده در تدقیق طرح تفصیلی تازه شهر تهران گفت : عموماً در کارگروه های کارشناسی بیشتر تغییرات پهنه‌هایی بررسی می‌شود که هم اکنون در مناطق امکان تحقق آنها کم است و یا اینکه دارای حقوق مکتسبه می باشند و یا مغایرت بین میزان و نوع تقاضای شهروندان با پهنه های طرح تفصیلی وجود دارد.

به گفته مدیر کل شهرسازی و طرح های شهری شهرداری تهران ، این گروه‌های کارشناسی از ادارات کل شهرسازی و طرح های شهری ، تدوین ضوابط ، نظارت و صدور پروانه ، دبیرخانه کمیسیون ماده ۵ ، سازمان نوسازی شهر تهران و مشاور طرح تفصیلی و همچنین مدیریت ارشد شهرداری های مناطق تشکیل شده است و به بررسی و تدقیق طرح تفصیلی تازه شهر تهران در سال اول اجرای آن می پردازد.


آخرین خبرها
منبع: نوسازنیوز
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ