تدوین یک الگوی مناسب پولی نیاز اقتصاد است

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

بینا: باید سیاست گذاری پولی در مسیری حرکت کند که میزان سپرده های بانکی ضمن افزایش در جریان تولید قرار گیرند و این با بازنگری در ساختار سیاست پولی و مالی و کشور امکان پذیر نیست.

نماینده تویسرکان در مجلس نهم، تدوین یک الگوی مناسب برای جلب توجه سرمایه گذاران به حضور در بخش های اقتصادی از طریق بانک ها در راستای افزایش ظرفیت تولید اقتصادی را با پذیرش درک موقعیت خطیر کنونی اقتصاد کشور را از مهمترین اقدامات دولت برای خروج تولید از رکود دانست.

محمدمهدی مفتح در گفتگو با ایلنا، گفت: دولت بعد از گذشت ۴ ماه باید از شتاب زدگی و یا سلیقه گرایی پرهیز کند و با تنظیم برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به منظور اصلاح مسیر تولید اقدامات لازم را همچون تغییر و بازنگری در ساختار سیاست پولی و مالی انجام دهد.

به گفته مفتح باید سیاست گذاری پولی در مسیری حرکت کند که میزان سپرده های بانکی ضمن افزایش در جریان تولید قرار گیرند و این با بازنگری در ساختار سیاست پولی و مالی و کشور امکان پذیر نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس نهم تصریح کرد: دولت باید با همکاری تمامی بخش های حاکمیت برنامه ای کلان و جامع نگر تدوین کند که رویکردها و سیاست های اقتصادی در آن مشخص باشد.

وی در عین حال گفت: نباید دولت بار انتظاری را برای خود ایجاد کند و کاهش نرخ تورم به میزان اعلام شده از سوی مسئولین و یا بهبود رشد اقتصادی تا پایان سال از وعده هایی است که می تواند انتظارات جامعه را افزایش داده و این به برنامه های دولت آسیب می رساند.


شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ