تذکر سازمان امور مالیاتی کشور به سینماگران

گردآوری توسط گروه فرهنگ و هنر ممتازنیوز

سازمان امور مالیاتی کشور با انتشار یافتن نامه‌ای سینماگران را مکلف به ثبت نام برای دریافت شماره اقتصادی کرده است.

به گزارش ممتازنیوز، در راستای اجرای مفاد ماده ۵۲ قانون بودجه سال ، ریاست امور مالیاتی شهر تهران طی نامه‌ای از هنرمندان خواسته‌اند تا با مراجعه به سامانه این سازمان ثبت نام کنند.

به منظور آگاهی دقیق از مفاد این دستورالعمل متن نامه رئیس امور مالیاتی شهر تهران به صورت کامل از سوی روابط عمومی خانه سینمای ایران انتشار یافت:

با عنایت به مفاد ماده ۵۲ قانون بودجه سال کل کشور (به شرح بند ذیل نامه) در خصوص الزام مؤدیان به ثبت نام در نظام مالیاتی، علیرغم فراخوان‌های متعدد سازمان امور مالیاتی کشور و پیگیری‌های به عمل آمده حاکی از آن است که بعضی از اعضای محترم خانه سینما تاکنون هیچگونه اقدامی در خصوص پیش ثبت نام جهت دریافت شماره اقتصادی انجام نداده و یا مراحل پیشثبت نام خود را به صورت ناقص انجام داده‌اند.

لذا ضروری است تا اعضاء محترم حداکثر لغایت ۲۰/۷/۹۳ نسبت به انجام دقیق مراحل پیش ثبت نام در سامانه سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی www. tax. gov. ir اقدام لازم را معمول و نتیجه را به صورت کتبی به خانه سینما اعلام نمایند تا به امور مالیاتی منعکس گردد. بدیهی است در صورت عدم انجام موارد مذکور وفق مقررات مربوطه در خصوص رسیدگی عملکرد سال اقدام خواهد کرد.

متن ماده ۵۲ قانون بودجه سال : اشخاص که طبق اعلام سازمان امور مالیاتی کشور در سال مکلف به ثبت نام برای دریافت شماره اقتصادی می باشند، در صورت عدم ثبت نام در مهلت تعیین شده توسط سازمان مذکور، از کلیه معافیت‌ها و بخشودگی جریمه‌های مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده در سال مربوطه محروم می‌شوند.

در خاتمه آمادگی کلیه ادارات کل شهر تهران را جهت همکاری با سینماگران محترم در خصوص انجام یا تکمیل مراحل پیش ثبت نام به صورت حضوری اعلام می‌کند.

انتهای پیام/


آخرین خبرها
منبع:هنرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ