تذکر کتبی به وزیر ارشاد برای سهمیه حج ۳۰ هنرمند سینما

زهره طبیب زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طی تذکر کتبی در جلسه علنی امروز ارائه توضیح وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیرامون علت اعلام اسامی ۳۰ تن از هنرمندان تئاتر و سینما جهت تشرف به حج تمتع را خواستار شد.

قانون-نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طی تذکر کتبی خواستار ارائه توضیح وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیرامون علت اعلام اسامی ۳۰ تن از هنرمندان تئاتر و سینما جهت تشرف به حج تمتع شد.

به گزارش مهر زهره طبیب زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طی تذکر کتبی در جلسه علنی امروز ارائه توضیح وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیرامون علت اعلام اسامی ۳۰ تن از هنرمندان تئاتر و سینما جهت تشرف به حج تمتع را خواستار شد.

بر اساس این گزارش پیش از این رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرده بود: با تدوین شیوه‌ نامه و هدفمند کردن سهمیه های حج، بزودی جلوی برخی سهمیه‌های خاص گرفته می‌شود.

حجت‌الاسلام سید احمد موسوی در خصوص سهمیه بندی های خاص حج نیز گفته بود: زیارت خانه خدا نباید به عنوان سهمیه به افراد خاصی تعلق گیرد.
رئیس سازمان حج وزیارت تاکید کرد: هر ساله مردم زیادی در نوبت تشرف به حج هستند و این درحالی است که سهمیه هایی نیز به افراد مختلف داده می شود به همین دلیل قصدداریم جلوی این کار را با تدوین سیاست و برنامه ریزیهایی گرفته و حاکمیت قانون را به عنوان اصل قلمداد می کنیم.

این اظهارت رئیس سازمان حج و زیارت در حالی است که امسال برای ۳۰ نفر از هنرمندان تئاتر و سینما سهمیه حج واجب در نظر گرفته شده است . در سالهای اخیر نیز سهمیه خاص برای تشرف برخی هنرمندان تئاتر و سینما به حج تمتع سابقه داشته است .


پایگاه خبری رسانه قانون

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *