ترخیص کالای تولیدکنندگان بزرگ بدون پرداخت حقوق ورودی

عباس معمارنژاد در گفتگو با مهر در مورد تسهیلات اعطایی گمرک برای واحدهای تولیدی بزرگ براساس بسته حمایتی گمرک از تولیدکنندگان گفت: گمرک امکان ترخیص کالا برای واردکنندگانی که با مشکل نقدینگی مواجه هستند را فراهم کرده است.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به مشکلات برخی از واحدهای تولیدی مانند تامین اعتبار و پرداخت حقوق ورودی عنوان کرد: برای این عده از واردکنندگان اجازه ترخیص کالا فراهم می شود.

به گفته وی، این تولیدکنندگان می توانند پس از ترخیص کالا و استفاده از آن و ایجاد تولید، بدهی خود به گمرک را می پردازند. معمارنژاد یکی دیگر از اقدامات گمرک بر اساس بسته های حمایتی از واردکنندگان را در نظر گرفتن انبارهای اختصاصی به منظور کاهش هزینه های آنها اعلام کرد.

رئیس کل گمرک ایران تصریح کرد: بر این اساس، گمرک کالاهای وارداتی را در انبارهای واردکنندگان و تولیدکنندگان قرار می دهد تا باعث کاهش هزینه حقوق ورودی گمرک شود.

معمارنژاد این امر را همچنین باعث صرفه جویی در هزینه های نگهداری کالا و انبارداری اعلام کرد و افزود: صاحبان کالا از گمرک انتظار دارند که شرایط تجارت را برای آنها تسهیل کرده و سرعت انجام امور گمرکی را بالا ببرد.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *