تزریق واکسن آنفلوانزا برای نوزادان بیمار ضروری است

۲۳ آبان ،

تزریق واکسن آنفلوانزا برای نوزادان بیمار ضروری است

تزریق واکسن آنفلوانزا برای نوزادان بیمار ضروری است

یک فوق تخصص عفونی اطفال گفت: کودکانی که بیماری‌ قلبی، ریوی یا نقص ایمنی دارند پرخطر محسوب می‌شوند و تزریق واکسن‌هایی مانند آنفلوانزا برای این کودکان پس از ۶ ماهگی لازم است.

به گزارش تفسیری راسخون، علی‌اکبر رهبری‌منش در گفت‌وگو با  فارس در مورد تأثیر شیر مادر در پیشگیری از بیماری گفت: آمارها نشان می‌دهد نسبت بیمار شدن کودکانی که شیر مادر می‌خورند و درگیری این کودکان با عفونت‌ها به مراتب کمتر از کودکانی است که شیرخشک می‌خورند.

دبیر انجمن عفونی اطفال ادامه داد: شیر مادر میزان عفونت‌ها به ویژه عفونت‌های تنفسی در کودکان را پایین می‌آورد، چرا که آنتی‌بادی‌هایی در شیر مادر وجود دارد که به طور مستقیم وارد بدن کودک شده و او را در برابر بسیاری از ویروس‌ها مقاوم می‌کند.

به گفته این متخصص عفونی اطفال یکسری کودکان پرخطر می باشند که تغذیه با شیر مادر برای این کودکان تأکید می‌شود و از طرفی بهتر است واکسن‌هایی مانند آنفلوانزا بعد از ۶ ماهگی برای این کودکان تزریق شود.

وی گفت: نوزادان پر خطر نوزادانی می باشند که بیماری قلبی مادرزادی دارند یا کم وزن و نارس به دنیا آمده‌اند یا بیماری ریوی مزمن یا نقص سیستم ایمنی دارند و به مراقبت‌های بیشتری نیاز دارند.

/۱۱۱/


اخبار راسخون / بهداشت و درمان
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *