تشخیص اختلالات عصبی بامشاهده حرکات چشم

متخصصان مغز و اعصاب روش جدید و کم هزینه‌ای را طراحی کرده‌اند که به کمک آن می‌توان با مشاهده حرکات چشم، اختلالات عصبی خاص را شناسایی کرد. ایسنا ؛ متخصصان کالیفرنیای جنوبی در این مطالعات آشکار ساختند از آنجا که…

متخصصان مغز و اعصاب روش جدید و کم هزینه‌ای را طراحی کرده‌اند که به کمک آن می‌توان با مشاهده حرکات چشم، اختلالات عصبی خاص را شناسایی کرد.

ایسنا ؛ متخصصان کالیفرنیای جنوبی در این مطالعات آشکار ساختند از آنجا که برخی از اختلالات نورولوژیک نظیر نقص توجه ناشی از بیش‌ فعالی، اختلال طیف الکل جنینی و بیماری پارکینسون با کنترل چشمی و مشکلات تمرکزی مرتبط هستند لذا می‌توان این بیماری‌ها را به راحتی و از طریق ارزیابی چگونگی حرکات چشم بیماران در زمان تماشای تلویزیون، تشخیص داد.این متخصصان تاکید دارند که «توجه و رفتار حرکت چشمی طبیعی» مانند یک قطره از بزاق، حاوی نشانه‌های بیومتریک از وضعیت عملکرد یا اختلال مغزی در هر فرد به طور اختصاصی است. به این ترتیب می‌توان در آینده نزدیک و بدون نیاز به آزمایش‌های وقت‌گیر، از وضعیت نورولوژیک هر فرد با توجه به رفتارهای روزمره، رمزگشایی کرد.جزئیات این آزمایاشت در مجله نورولوژی منتشر شده است.

روانشناسی خانواده

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *