تشخیص لخته خونی میان جمجمه و مغز کلینتون

۱۲م دیماه ،

reuters1-62.jpg

به گفته پزشکان، پس از آنکه لخته خونی در نقطه‌ای میان مغز و جمجمه هیلاری کلینتون ملاحظه شد، هم‌اکنون وضعیت سلامتی وزیر خارجه آمریکا “پیشرفت عالی” داشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پزشکان هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کردند، وی سلامتی کامل خود را باز یافته و پس از دریافت داروهایی رقیق کننده خون از بیمارستان مرخص خواهد شد.

کلینتون که ۶۵ سال سن دارد، روز یکشنبه (۳۰ دسامبر) در بیمارستانی در نیویورک بستری شد. بر اساس گزارش‌ها، وی پیشتر بر اثر بیهوشی موقت به زمین افتاده و از ناحیه سر دچار ضرب دیدگی شده بود.

قرار است کلینتون پیش از آغاز رسمی دور دوم ریاست جمهوری باراک اوباما، از مقام خود کناره‌گیری کند.

به گفته پزشکان، روز یکشنبه در پرتونگاری با روش ام آر آی از کلینتون، لخته خونی در یکی از رگ‌های پشت گوش سمت راست وی، در فضای بین مغز و جمجمه ملاحظه شده است.

پزشکان معالج کلینتون می‌گویند، این لخته خونی “باعث سکته مغزی یا آسیب عصب شناختی” نشده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، کلینتون در دوره مسئولیت خود از ۱۱۲ کشور جهان بازدید کرده و بدین ترتیب، رکورد بیشترین سفرهای خارجی را در بین وزرای خارجه آمریکا کسب کرده است.

پیشتر در ماه جاری میلادی، اوباما سناتور دموکرات جان کری را به عنوان انتخاب خود برای جایگزینی کلینتون معرفی کرده بود. انتصاب کری که در حال حاضر ریاست کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا را بر عهده دارد، باید به تصویب مجلس سنا برسد.

انتهای پیام


ایسنا
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ