تشریح آخرین روند پرداخت یارانه دارویی/ زمان واریز پول به حساب بیمه ها

مهر  ۱۴۰۲
ممتاز نیوز : معاون داروی سازمان غذا و دارو، آخرین روند پرداخت یارانه دارویی به بیماران خاص و صعب العلاج را تشریح کرد و گفت: ظرف ۲ روز آینده، تفاهمنامه ای میان وزرای بهداشت و تعاون امضا می گردد که بر اساس آن، یارانه دارو به حساب بیمه ها واریز می گردد.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از مهر ؛ دکتر شمس علی رضازاده شب قبل در گفتگوی ویژه خبری از شبکه دو سیما، به روند پرداخت یارانه دارویی اشاره کرد و افزود: یارانه دارو در ۲ بخش انجام می گردد که بخش اول آن به صورت نقدی است که به حساب بیمار واریز می گردد.

وی با اعلام اینکه صورت حساب یارانه دارویی که به بیماران تعلق می گیرد، استخراج شده است، گفت: در حال تکمیل شماره حساب بیماران هستیم و مبلغ مورد نیاز برای واریز به حساب بیماران نیز مشخص شده است که به محض تکمیل اطلاعات بیماران، این مبلغ به حساب آنان واریز می گردد.

معاون داروی سازمان غذا و دارو تاکید کرد: پیش بینی می کنیم ظرف یک هفته تا ۱۰ روز آینده مبلغ یارانه دارویی به حساب بیماران واریز شود.

رضازاده در ادامه به بخش دوم پرداخت یارانه دارویی اشاره کرد و افزود: پرداخت یارانه دارو به بیمه ها، از سرگردانی بیماران جلوگیری کرده و سبب خواهد شد تا بیمار دغدغه تامین هزینه دارو را نداشته باشد.

وی با اشاره به توافق صورت گرفته سازمان غذا و دارو با سازمانهای بیمه گر برای واریز بخش دوم یارانه دارویی به حساب بیمه ها، اظهارداشت: قرار شده بیمه ها به ورت مستقل و بر اساس نرخ سازمان غذا و دارو نسبت به پوشش بیمه ای داروها اقدام کنند.

رضازاده با اعلام اینکه این موافقتنامه ظرف امروز و فردا به امضای وزرای بهداشت و تعاون می رسد، افزود: با پرداخت یارانه دارویی به حساب بیمه ها، دیگر بیماران خاص و صعب العلاج نگران تامین هزینه سنگین تهیه دارو نخواهند بود.

معاون داروی سازمان غذا و دارو گفت: پیش بینی می کنیم از اول مرداد ماه، این توافقنامه اجرایی شود و یارانه مورد نظر به حساب بیمه ها واریز شود.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *