تشکیل سازمان مدیریت تصویب شد ؛ دو معاونت رئیس‌جمهور ادغام می‌شوند

گردآوری توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز

تشکیل سازمان مدیریت تصویب شد ؛ دو معاونت رئیس‌جمهور ادغام می‌شوند

ایران > دولت – ممتازنیوز:
طرح تشکیل سازمان مدیریت و برنامه ریزی با ادغام دو معاونت رئیس جمهور در ۶ بند به تصویب شورای عالی اداری رسید.

مهر نوشت: جلسه شورای عالی اداری عصر امروز (چهارشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد و طرح تشکیل سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از طریق ادغام دو معاونت “برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور” و “توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور” به تصویب رسید.

اسحاق جهانگیری در این جلسه از تحول نظام اداری کشور به عنوان یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های دولت نام برد و بر لزوم اهتمام ویژه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور برای تحقق این امر تاکید کرد.

معاون اول ئیس جمهور افزود: حجم انبوه کارکنان دولت و افزایش تعداد پرسنل در سال های اخیر باعث افت بازدهی دولت شده و لازم است در این خصوص نیز برنامه‌ریزی و تصمیم گیری سازنده ای انجام شود.

در این جلسه که وزرای اموراقتصادی و دارایی، دادگستری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استانداران تهران و زنجان و سایر اعضای شورای عالی اداری نیز حضور داشتند، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گزارشی از بررسی ها و اقدامات حقوقی انجام شده و جلسه این معاونت با وزیر کشور و توافق در خصوص نحوه احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانی ارائه کرد.

همچنین محمدباقر نوبخت به بیان جزئیات توافقات صورت گرفته میان این معاونت و وزارت کشور پرداخت و بندهای توافق‌شده در خصوص نحوه تشکیل واحدهای استانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور را تشریح کرد.

وظایف و اختیارات سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در سطح ملی و استانی، تعیین تکلیف موسسات تابعه و وابسته، مسئولیت اداره سازمان و چگونگی واگذاری برخی وظایف اجرایی آن، از جمله موضوعاتی است که در طرح تشکیل سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به آن پرداخته شده است.

RSS
منبع: همشهری
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *