تشکیل صندوق انرژی با اعتبار ۸ میلیارد دلار از سوی بانک ملت

مدیرعامل بانک ملت از تشکیل صندوق انرژی با سقف اعتبار ۸ میلیارد دلار برای تامین مالی پروژه های صنعت نفت خبر داد.

به گزارش سرویس اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از  شانا، علی دیواندری تصریح کرد: این صندوق به صورت مشترک میان بانک ملت و بانک مرکزی تشکیل و تاکنون ۶ میلیارد دلار از اعتبار در نظر گرفته شده، در صندوق تزریق شده است.

وی تاکید کرد: ۲ میلیارد دلار باقی مانده از سقف تعیین شده برای صندوق تا پایان سال جاری جذب می شود.

دیواندری از دیگر اقدام های بانک ملت برای تامین منابع مالی پروژه های صنعت نفت را اختصاص ۵ میلیارد دلار از منابع داخلی این بانک اعلام کرد و افزود: این رقم برای طرح های چهار شرکت اصلی صنعت نفت (نفت، گاز، پالایش و پخش و پتروشیمی) در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل بانک ملت افزود: این بانک به تازگی نیز عاملیت تسهیلات ۵ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی را برای پروژه های نفتی دریافت کرده است.

وی با بیان این که شرکت تامین سرمایه این بانک نیز وارد عرصه تامین منابع مالی نفت شده است، تصریح کرد: این شرکت برای تامین یک میلیارد دلار از منابع مورد نیاز شرکت کالای نفت تسهیلاتی در نظر گرفته است.

دیواندری بر ضرورت سرمایه گذاری در صنعت نفت و حفظ جایگاه جهانی این صنعت تاکید و یادآوری کرد: تا سال ۱۳۸۸ که بانک ملت وارد چرخه تامین مالی پروژه های صنعت نفت شد، هیچ بانکی به صورت تخصصی وارد این عرصه نشده بود؛ از این رو بانک ملت بیشتر تلاش دارد در تامین مالی پروژه های نفت مشارکت کند تا مشارکت در ساخت و راه اندازی آنها. /س


باشگاه خبرنگاران

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.