تصاویر مردی که رکورد سقوط آزاد را شکست

فلیکس بامگارتنر خلبان ماجراجوی اتریشی یکشنبه شب ( به وقت تهران) موفق شد رکورد سقوط آزاد را با پرش از ارتفاع ۳۶ کیلومتری زمین بشکند.

در حالی که پیش بینی شده بود سقوط او ۱۰ دقیقه به طول بیانجامد بر اساس آمارهای غیر رسمی او توانست این مسافت را طی چهار دقیقه و ۲۲ ثانیه طی کند.

او موفق شد شب گذشته مسافت ۳۶ کیلومتری را با سرعت هزار و صد و ۱۰ کیلومتر در ساعت طی کند.وی زمانی که به زمین نزدیک شد با کمک یک چتر نجات به آرامی بر روی صحرای نیکومکزیکو فرود آمد.

ناسا خواسته تمام اطلاعات این فرود به این سازمان داده شود.

این خلبان ۴۳ ساله ماجراجو با قدم گذاشتن روی آسمان رکورد چتربازی۵۲ ساله را شکست.

پیش از این، این رکورد متعلق به پرش آزاد کاپیتان جو کیتینگر از نیروی هوایی آمریکا است که سال ۱۹۶۰ از ارتفاع ۳۱ هزار و ۳۳۳ متری به زمین پرید.ک یتینگر در زمان سقوط زاد بامگارتنر در جمع کارشناسان ناظر این فرود حضور داشت و به او راهنمایی های لازم را می داد.

بامگارتنر نخستین چتربازی است که سرعتش در هنگام سقوط از سرعت صوت پیشی می گرفت و از این رو توانست مانع صوتی را بشکند. همچنین وی رکورد بلندترین پرش آزاد و بالاترین سفر بالونی انسان ثبت کرده است.

او با یک بالن ۵۵ طبقه ای بسیار ظریف به ارتفاع ۳۶ کیلومتری زمین رفت. این بالون از ماده ای ساخته شده که ۱۰ بار ظریفتر از یک کیسه پلاستیکی ساندویچ است و به سادگی تحت تأثیر بادهای قوی صدمه می بیند

داغ کن - کلوب دات کام ارسال به کلوب


Latest news from our site
بازنشر: ممتازنیوز

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. arash گفت:

    خیلی باحال بود من که کیف کردم کاش میشود منم امتحان کنم من که از پریدن خیلی خوشم میاد .من تا حالا ۱۰ بار از کوه پرش ازاد داشتم چون خیلی دوس داشتم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ