تصمیم‌گیری اعضای کمیته قیمت‌گذاری درباره قیمت خودروها

https://www.momtaznews.com/wp-content/plugins/wprobotf/images/e01a1__1347770027_1-2.jpg

به گزارش ممتاز نیوز، طبق جدیدترین اطلاعات به دست آمده جدیدترین جلسه کمیته قیمت‌گذاری خودرو در حالی برگزار  شد که از یک سو خودروسازان خواستار افزایش قیمت خودرو هستند و از سوی دیگر نیز برخی نمایندگان مجلس و کارشناسان انتقادات خود را به سمت خودروسازان روانه کرده‌اند؛ خودروسازانی که بعضا با اتهاماتی چون قطع عرضه خودرو با هدف دامن زدن به رشد قیمتها روبرو هستند.

شورای رقابت هفته گذشته تصمیمات جدید خود را در خصوص افزایش قیمت‌ در انواع خودرو اعلام کرد که براین اساس با در نظر گرفتن کیفیت محصولات دو شرکت خودروسازى در گروه خودروسازى سایپا به‌دلیل بهبود نبخشیدن کیفیت محصولات جریمه‌ای را در نظر و افزایشى ۴/.درصدی را برای محصولات این شرکت تعیین کرد. در مورد گروه خودرو سازى ایران خودرو نیز براساس مصوبه شورای رقابت میزان افزایش قیمت محصولات این شرکت حدود ١/٨١درصد اعلام شد.

ایران خودرو و سایپا با اعلام مصوبه جدید شورای رقابت قیمت پایه انواع محصولات خود بدون محاسبه مالیات بر ارزش افزوده و نرخ بیمه شخص ثالث را به نمایندگی‌ها اعلام کردند.

بعد از اعلام این مصوبه این دو شرکت‌های خودروسازی قیمت پایه محصولات خود را تعیین و به نمایندگی‌ها ارسال کردند. این قیمت‌ها پس از محاسبه عوارض دولتی از جمله مالیات بر ارزش افزوده و بیمه‌نامه شخص ثالث با قیمت‌های جدید به فروش می‌رسند. البته پیش از مصوبه شورای رقابت، اعمال نرخهای جدید بیمه‌نامه شخص ثالث افزایشی را در قیمت انوع خودروها به وجود آورده بود.

قیمت پایه انواع خودرو با مصوبه جدید شورای رقابت برای سال ۱۳۹۵ به‌شرح زیر است:

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. طالب:

    نظرمااین است اگه میتونی هرچه زودترقیمت هاروبیارید پایین تاآدم بتونه یه ماشینی بگیره براخودش سه سال زحمت کشیدیم پول جورکردیم تا اومدیم بخریم گرون شد انشاالله بیاد پایین

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.