تصمیمات تازه خودرویی

۱۳م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: درخواست هیأت دولت این بود که تولید به سقف مصوبی که خودروسازان از قبل پیش بینی کردند برسد به گونه ای که به کنترل بهتر قیمتها در بازار کمک کند.

ممتازنیوز: وزیر صنعت، معدن و تجارت از گزارش مدیران دو خودروساز بزرگ کشور به هیات دولت در جلسه امروز چهارشنبه خبر داد و گفت: در این جلسه، درخواست شد تا تولید به سقف مصوبی که خودروسازان از قبل پیش بینی کردند، برسد به‌گونه‌ای که به کنترل بهتر قیمتها در بازار کمک کند.

مهدی غضنفری در پایان جلسه امروز هیأت دولت در جمع خبرنگاران دربارهٔ حضور خودروسازان بزرگ در جلسه امروز هیأت دولت گفت: دو خودروساز بزرگ یعنی ایران خودرو و سایپا دربارهٔ چگونگی مقابله با تحریمها در موضوع تأمین قطعات ، بومی سازی و بهبود کیفیت گزارش خوبی به هیأت دولت ارایه کردند.

وی اظهارداشت: البته خودروسازان دربارهٔ بعضی مشکلات در موضوع تأمین ارز ، سرمایه در گردش و قیمت گذاری مطالبی بیان کردند که هیأت دولت نیز از خودروسازان به سبب حفظ تولید و اشتغال و همچنین توجه به امر صادرات تقدیر کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: درخواست هیأت دولت این بود که تولید به سقف مصوبی که خودروسازان از قبل پیش بینی کردند برسد به گونه ای که به کنترل بهتر قیمتها در بازار کمک کند.

وی افزود: همچنین دربارهٔ بهبود کیفیت ، بومی سازی بعضی قطعات و توسعه صادرات تأکید مجدد و قول داده شد که تأمین نقدینگی خودروسازان و در اختیار گرفتن ارز مبادله ای برای آنها تسهیل شود و بانک مرکزی مساعدت و کمیته ای از تیم اقتصادی دولت این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

غضنفری تصریح کرد: دربارهٔ قیمت‌گذاری‌ها تصمیم تازهی گرفته نشد و کار به کمیته تخصصی این حوزه واگذار شده است که پس از برگزاری جلسه در آن کمیته ، تصمیمات لازم مشخص و اطلاع رسانی خواهد شد.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت دربارهٔ افزایش قیمت بعضی خودروها از طرف خودروسازان گفت: از نظر دولت، قیمت‌هایی که سازمان حمایت به عنوان قیمت مصوب اعلام می کند، مبنای کنترل بازار و تعزیرات خواهد بود و برای هر گونه فروش بالاتر از قیمت مصوب، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان پرونده تخلف تشکیل می دهد و سازمان تعزیرات حکومتی با آن برخورد خواهد کرد.

غضنفری گفت: البته گزارشهایی داریم که بعضی خریداران خودرو ، خودروهای خود را در حاشیه بازار به قیمت بالاتر به فروش می رسانند که سبب آن کمبود عرضه است و دربارهٔ این موضوع و تفاوت قیمت بعضی خودروها ، تصمیمات امروز دولت مشکلات را حل خواهد کرد.

موجودی ذخایر کالایی بالاتر از نیاز است

وزیر صنعت ، معدن و تجارت در ادامه گفت: ذخیره سازی بسیاری از کالاهای اساسی از مدتها قبل آغاز شده و هم اکنون موجودی ذخایر بالاتر از حد نیاز است. غضنفری افزود: همچنین موجودی ذخایر گوشت قرمز و مرغ بالاتر از حد پیش بینی شده است و آمادگی داریم در این ماه  و ماه آینده مازاد مرغ را صادر کنیم.

مهر


.
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *