تصمیم فرماندهان ارتش پاکستان برای تداوم حمایت از روند صلح در افغانستان

۱۹م آذر ،

فرماندهان عالی رتبه ارتش پاکستان تصمیم گرفته‌اند به اقدامات حمایتی برای ایجاد صلح در افغانستان ادامه دهند چرا که پاکستان از صلح در افغانستان بیشترین نفع را می‌برد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری هند، افسران عالی رتبه ارتش پاکستان اعلام کردند که از نتایج حاصله از اقدامات پاکستان برای کمک به ایجاد صلح در افغانستان راضی می باشند و در جریان نشست روز قبل به ریاست ژنرال اشفق پرویز کیانی، فرمانده ارتش پاکستان از ادامه حمایت‌ها برای این روند صلح پشتیبانی کردند.

یکی از مقام‌های ارشد پاکستان که در کنفرانس فرماندهان سپاه شرکت کرده و نامی از او برده نشده بود گفت: حمایت از روند صلح در افغانستان باید ادامه پیدا کند.

بخش امور مردمی ارتش، این نشست در ستاد کل را به عنوان یک کار عادی ماهیانه توصیف کرد که مسائل و موضوعات تخصصی را بازبینی کرده و به موقعیت امنیتی داخلی و خارجی پاکستان پرداخته است.

فرماندهان ارتش در جریان این نشست مطلع شدند که این سیاست در افغانستان از حمایت همه جانبه در پاکستان بهره‌مند می‌شود.

این اقدام به سبب دستیابی به صلح در داخل پاکستان که وابسته به صلح در افغانستان است.

یکی از مقام‌های ارشد ارتش پاکستان در خصوص اقدامات بعدی کشورش برای کمک به روند ایجاد صلح گفت: در حال حاضر نشست‌هایی برگزاری می‌شوند که بسیار دلگرم کننده می باشند.

وی دربارهٔ جزئیات مذاکرات در این نشست‌ها و اساس خوشبینی‌اش صحبتی نکرد.

این تصمیم ارتش پاکستان برای ادامه کمک به افغان‌ها پیش از اجلاس سه جانبه پاکستان، افغانستان و ترکیه در آنکارا در ۱۱ و ۱۲ سپتامبر و در جریان سفر “دیوید پییر” سفیر موقت ویژه آمریکا در افغانستان و پاکستان به اسلام آباد برای برگزاری نشست‌هایی با مقام‌های پاکستان اتخاذ شده است.

ارتش پرقدرت پاکستان نقش اصلی را در تعیین سیاست خارجه این کشور به خصوص روابط با کشورهایی چون آمریکا، هند و افغانستان ایفا می‌کند.

در این راستا یک کنفرانس علمای دینی نیز در هفته آخر ژانویه در کابل برگزار می‌شود انتظار می‌رود رهبران روحانی از شبه نظامیان بخواهند تا از خشونت دست کشیده و به روند صلح ملحق شوند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *