تصویب مالیات نامشخص بر خانه‌‌های خالی

۲۹خردادماه،

http://www.bananews.ir/یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از تصویب اخذ مالیات از خانه‌‌های خالی در این کمیسیون خبر داد؛ اما گفت: هنوز نرخ این مالیات مشخص نیست و دربارهٔ میزان مالیات دریافتی بحث و بررسی انجام نشده است!
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به بررسی لایحه مالیات‌های مستقیم در این کمیسیون گفت: در این جلسه اخذ مالیات از همه واحدهای مسکونی کشور تصویب شد.
به گزارش عبدالکریم رجبی در گفت‌وگو با «فارس» با اشاره به نشست کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:‌ در جلسه دیروز بحث لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم از سرگرفته شد و موادی از آن به تصویب اعضا رسید.
وی با بیان اینکه بررسی این لایحه از چند ماه قبل در کمیسیون اقتصادی آغاز شده، گفت: به سبب بررسی لایحه بودجه ۹۲ کل کشور، در این مدت بررسی لایحه مالیات‌های مستقیم مسکوت مانده بود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: در جلسه دیروز بندهایی از این لایحه بررسی شد که از مهم‌ترین آنها اخذ مالیات از واحدهای مسکونی بود.
وی گفت: براساس مصوبه کمیسیون، همه واحدهای مسکونی اعم از اینکه در آن مالک یا مستاجر ساکن باشد و همچنین واحدهای خالی از سکنه مالیات پرداخت خواهند کرد.
رجبی اضافه کرد: بر این اساس درصد مشخصی برای مالیات املاک مسکونی بر مبنای خوداظهاری و قیمت ملک در آن منطقه مشخص می‌شود.
وی با بیان اینکه حدود یک میلیون واحد مسکونی خالی در کشور وجود دارد، گفت: این کار سبب می‌شود که از واحدهای مسکونی استفاده شود و از مشکلات مردم بکاهد.
رجبی گفت: براساس این طرح هر چه از زمان خالی بودن یک واحد مسکونی بگذرد، میزان مالیات آن بیشتر خواهد شد.
وی اضافه کرد: قطعا رقم مالیات املاکی که در آن مالک یا مستاجر سکونت دارد با خانه‌های خالی از سکنه متفاوت است، اما در مورد عدد و رقم آن تاکنون بحثی انجام نشده است.

– ، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *