تصویب تحریم‌های تازه علیه ایران در سنا به تعویق افتاد

ایران > سیاست‌خارجی– ممتازنیوز:
علیرغم برنامه‌ریزی‌های پیشین، مشاوران کنگره اعلام کردند که طرح تصویب تحریم‌های تازه علیه ایران تا ماه آینده میلادی در سنا به رأی گذاشته نمی‌شود.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست، در آستانه نشست امروز، سه‌شنبه، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا با گروهی از سناتورهای جمهوری‌خواه و دموکرات سنا و قانونگذاران آمریکایی، مشاوران کنگره اعلام کردند که طرح تحمیل تحریم‌های تازه علیه تهران احتمالاً در ماه جاری میلادی (نوامبر) در سنا به رأی‌ گذاشته نمی‌شود.

مشاوران کنگره روز دوشنبه اعلام کردند که طرح تحمیل تحریم‌های شدید علیه ایران احتمالاً قبل از دسامبر، یعنی در واقع بعد از پایان دور بعدی مذاکرات ایران و ۱+۵ دربارهٔ برنامه هسته‌ای تهران، در سنا به رأی گذاشته نمی‌شود.

در حالیکه دیپلمات‌های ۱+۵ (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) عازم ژنو شده‌اند تا دور سوم گفت‌وگوها را روز چهارشنبه با ایران دربارهٔ برنامه هسته‌ای این کشور آغاز کنند، اعضای کنگره پشت درهای بسته دربارهٔ تصویب یا عدم تصویب تحریم‌های تازه علیه ایران با یکدیگر به گفت‌وگو نشسته‌اند.

تصویب تحریم‌های تازه علیه ایران در حالی به تعویق افتاده است که «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا از کنگره درخواست کرده بود تا تحمیل تحریم‌های بیشتر علیه ایران را به تعویق اندازند و اجازه دهند که زمان برای دنبال کردن یک توافق دیپلماتیک با ایران وجود داشته باشد.

کمیته بانکداری سنا، که قرار بود در ماه سپتامبر در خصوص لایحه تحریم‌ها رأی‌گیری کند، به درخواست اوباما تصویب این لایحه را به تعویق انداخت.

چندین نفر از جمهوری‌خواهان اعلام کردند که در حال بررسی پیشنهاد تحریم‌های تازه علیه ایران بعنوان متمم لایحه مجوز دفاعی می باشند که سنا این هفته دربارهٔ آن به بحث نشسته است اما قانونگذاران و مشاوران کنگره روز دوشنبه اعلام کردند تا زمانیکه سناتورها روز ۲ دسامبر (۱۱ آذرماه) از تعطیلات مراسم شکرگذاری هفته آینده بازنگردند، چنین لایحه‌ای در سنا به رأی‌ گذاشته نمی‌شود.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ