تصویب کلیات طرح انتقال پایتخت اداری – سیاسی از تهران

ایران > قانونگذاری– ممتازنیوز:
رئیس کمیسیون شورارها و امور داخلی کشور با اشاره به جلسه عصر این کمیسیون گفت: طرح انتقال پایتخت از تهران مطرح و تصویب شد.

تسنیم نوشت: امیر خجسته رئیس کمیسیون شورارها و امور داخلی کشور با اشاره به جلسه این کمیسیون گفت: در جلسه امروز طرح انتقال پایتخت از تهران مطرح شد.

وی افزود: هدف از ارائه این طرح در جهت تشکیل شورای عالی انتقال پایتخت و به منظور بررسی، جمع بندی و اظهار نظر در خصوص تراکم زدایی از تهران و انتقال پایتخت سیاسی و اداری آن به جهت سازماندهی شهر تهران است.

رئیس کمیسیون شوراها با اشاره به مشکلات فعلی شهر تهران تصریح کرد: معضلات متعدد موجود در شهر تهران در حوزه‌های ترافیک، امور اجتماعی، زیست محیطی و مسائل امنیتی به نحوی است که لازم است تا راهکاری بلند مدت و کوتاه مدت برای حل این مشکلات در نظر گرفته شود.

خجسته با اشاره به حضور کارشناسان مربوطه از وزارت مسکن و شهرسازی، شهرداری، مرکز پژوهش‌های مجلس و نهادهای مرتبط با طرح افزود: در این طرح نظرات کارشناسی نهادهای ذی ربط و نظرات اعضای کمیسیون شوراها اخذ شده و در نهایت کلیات این طرح در جلسه امروز کمیسیون شوراها به تصویب رسید.

به گفته امیر خجسته با تصویب نهایی این طرح با تشکیل شورای عالی انتقال پایتخت، راهبردهای پیشنهادی برای ساماندهی پایتخت و مکان یابی مناسب با حضور نمایندگان ارشد هر سه قوه جمع بندی و اجرایی خواهد شد.

رئیس کمیسیون شوراها همچنین به دیگر دستور‌کار امروز این کمیسیون اشاره کرد و گفت: طرح واگذاری امور اهنمایی و رانندگی کلانشهرها به شهرداری طرحی در راستای دستیابی به مدیریت واحد شهری است. حرکت کشور به سمت استقرار مدیریت یک پارچه شهری از جمله ضروریترین سیاست‌های کلان کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور است که برنامه‌هایی در این حوزه تهیه شده است.

وی تصریح کرد: در این جلسه سردار مومنی رئیس پلیس راهور ناجا با استقبال از نهایی شدن این طرح پیشنهاد داد که به صورت آزمایشی این طرح در کلانشهر مشهد عملیاتی شود.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.