تصویر:سارق زورگیر را شناسایی کنید

رئیس پلیس آگاهی ویژه شرق تهران از دستگیری یکی از سارقان حرفه‏ای خبر داد و از شهروندانی که به روش زورگیری مورد سرقت قرار گرفته‏اند، خواست تا در صورت شناسایی متهم به این پلیس مراجعه کنند.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از فارس، احمد کمانکش با اشاره به دستگیری یکی از سارقان حرفه‏ای که تحت عنوان مسافرکش اقدام به زورگیری از مسافران در شهرهای اطراف تهران بزرگ می‏کرد، از شهروندانی که به این روش مورد سرقت قرار گرفته‏اند خواست در صورت شناسایی متهم به این پلیس مراجعه کنند.

رئیس پلیس آگاهی ویژه شرق تهران در بیان جزئیات این خبر گفت: به دنبال دستگیری یکی از سارقان حرفه‏ای و اعتراف وی به چند فقره سرقت منزل طی بررسی‏های انجام شده و تطبیق چهره متهم با تصاویرفرضی سارق زورگیر مسافرکش‏نما، رسیدگی به این پرونده وارد مرحله جدیدی از تحقیقات شد.

کمانکش افزود: با حضور تعدادی از مال‏باختگان در پلیس آگاهی متهم مورد شناسایی قرار گرفت و درادامه بازجویی‏های فنی ماموران لب به اعتراف گشود و راز زورگیری‏های متعدد در سطح منطقه جنوب شرق تهران با هم‏دستی افرادی به نام‏های «بهر علی و عباس- ع» را فاش کرد.

این مقام انتظامی با اشاره به کشف ۱۵ فقره زورگیری در محدوده ورامین، پیشوا، پاکدشت، خاتون‏آباد و شهر ری در بیان شیوه زورگیری سارقان بیان داشت: متهمان با استفاده از خودروهای مختلف تحت عنوان مسافرکش در یک فرصت مناسب و تهدید به وسیله سلاح سرد اقدام به سرقت اموال مسافران کرده و سپس آنها را در خارج از شهر در محلی متروکه پیاده می‏کردند.

وی ادامه داد: با توجه به اعترافات متهم و گستردگی محل ارتکاب جرم از سوی نام‏بردگان، طی استعلام و جمع‏آوری اطلاعات مشخص شد یکی از هم‏دستان متهم چند روز قبل از دستگیری وی در درگیری با ماموران استان البرز به ضرب گلوله کشته شده است.

رئیس پلیس آگاهی ویژه شرق تهران با اشاره به انتشار تصویر بدون پوشش متهم برابر دستور مراجع قضایی خاطرنشان کرد: به دلیل اهمیت موضوع و گستردگی حوزه فعالیت این باند در شهرهای اطراف تهران بزرگ، از سایر مال‏باختگان که توسط این باند مورد زورگیری واقع شده‏اند، درخواست می‏شود برای شناسایی و ارائه شکایت به پلیس آگاهی ویژه شرق تهران مراجعه کنند.

گفتنی است: پرونده برای پیگیری بیشتر تحویل مقامات قضائی شده است.


ممتازنیوز/momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ