تعاونی های مصرف در مبارزه با گران فروشی نقشی موثری دارند

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تعاونی های مصرف در بهبود کیفیت کالا، مبارزه با گران فروشی و کمک به اقشار کم درآمد جامعه نقش ارزشمند و موثری دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران ، دوستعلی گفت: تعاونی های مصرف نقش بی بدیلی در تعدیل سطح قیمت ها دارند به طوری که در بهبود کیفیت کالاها، مبارزه با گران فروشی و کمک به اقشار کم درآمد متوسط جامعه بسیار تاثیرگذار هستند.
وی افزود: تعاونی های مصرف همچنین موجب افزایش قدرت خرید مردم می شوند و در نهایت نیز می توانند در توسعه تولید، کاهش نرخ تورم، مهارت بیکاری و بهبود مصرف نقش داشته باشند.
دوستعلی در ادامه تاکید کرد: هم اکنون شش هزار و ۴۰۰ تعاونی در کشور فعال است که این تعاونی ها می تواند با توطئه های دشمنان در زمینه های اقتصادی مقابله کنند.
قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: برای حضور پررنگتر تعاونی ها در عرضه کالا به مردم باید ساختار شبکه توزیع اصلاح شود و تعاریف جدیدی از بازاریابی و مدیریت مالی ارائه کنیم.
عمادی معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به تاکیدات مسئولان دولت مبنی بر ارتقای کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی، کاهش هزینه های سلامت از جیب مردم، شورای عالی بیمه با محور قرار دادن دغدغه های دولت با افزایش ۲۰ درصدی تعرفه های پزشکی موافقت کرد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه میزان افزایش تعرفه های تشخیص درمانی امسال در مقایسه با سال گذشته ۱۱ درصد رشد داشته است اظهار داشت: انتظار می رود با توجه به افزایش قابل توجه تعرفه های پزشکی، بیمارستان ها، مراکز درمانی دولتی و خصوصی در ارائه کیفیت خدمات به بیماران و کاهش هزینه های سلامت از جیب مردم بهترین خدمات رسانی را به مراجعه کنندگان داشته باشند.
معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش ۲۰ درصدی تعرفه های پزشکی سرانه های درمان در سال جاری ۱۱ هزار و ۲۸۰ هزار تومان است./ز


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ