تعرفه مکالمات تلفن یکسان شد!

تعرفه‌های تلفن ثابت به دلیل استفاده ضروری و روزمره موضوعی است که همواره مورد توجه افراد قرار داشته و افزایش یا کاهش آن در برهه‌های زمانی مختلف بحث برانگیز بوده است.
موضوع افزایش ۱۲ درصدی مکالمات بحثی مطرح شده از سوی شرکت مخابرات ایران بود که این شرکت اعلام کرد این افزایش از اسفندماه سال گذشته در قبوض مشترکان تلفن ثابت اجرایی شده است.
پیش از این افزایش نرخ هر پالس مکالمه برای ساعات مختلف شبانه روز متفاوت بود. اما پس از افزایش نرخ مکالمات و تغییر از ۴۴٫۷ به ۵۱٫۰۳ ریال بحث‌های را میان آمد که آیا با افزایش نرخ مکالمات میزان هر پالس تماس متغیر خواهد بود و یا اینکه افزایش تعرفه‌ها برای استان‌های هم کد شده وغیر هم کد شده نیز متفاوت شده است.
مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران درباره تغییر این نرخ‌ها به ایسنا گفت که به نظر می‌رسد افزایش تعرفه‌ها به ۵۱٫۰۳ ریال چندان با کاهش زمان پالس مکالمات متناقض نیست و اگر هر دو مورد را در نظر بگیریم، باز هم به افزایش تعرفه‌‌ها می‌رسیم و این بدین معنی است که افزایش نرخ به ۵۱٫۰۳ با کاهش پالس به ۱۲۰ و ۱۰۵ ثانیه یکی است و هر دو حالت افزایش تعرفه در مکالمات تلفن ثابت را نشان می‌دهد.
زارعیان تاکید کرد: پیش از این زمان هر پالس تماس از تلفن ثابت به ثابت از ساعت ۶ تا ۱۳ به میزان ۱۳۴ ثانیه و از ساعت ۱۳ تا ۲۱ به میزان ۱۵۹ ثانیه و از ساعت ۲۱ تا ۶ میزان ۱۹۳ ثانیه بود که این میزان به ۱۲۰ ثانیه کاهش یافته است.

وی ادامه داد: این میزان برای استان‌های هم کد نشده، ۱۲۰ ثانیه و برای استان‌هایی که هم کد شده‌اند هر پالس ۱۰۵ ثانیه محاسبه می‌شود. در حال حاضر استان تهران، البرز و چند شهر از استان اصفهان هم کد شده‌اند و برای سایر استان‌ها هم در حال برنامه‌ریزی هستیم.
بنا براین و براساس تصمیم‌گیری کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، تعرفه مکالمات تلفن ثابت به ثابت شهری در استان‌هایی که در آنها طرح هم کدسازی انجام نشده است به ازای هر ١٢٠ ثانیه یک پالس تعیین می‌شود. همچنین تعرفه مکالمات تلفن ثابت به ثابت شهری در استان‌هایی که در آن‌ها طرح هم کد سازی انجام شده است به صورت یکنواخت در کل استان به ازای هر ١٠۵ ثانیه یک پالس تعیین شده و قیمت هر پالس کماکان بدون تغییر برابر ۴۴٫۷ ریال است.
به گزارش ایسنا، با نگاهی به مصوبه‌ی کمیسیون و تغییر تعرفه‌ها میتوان به این نتیجه رسید که هزینه و زمان هر پالس تماس برای ساعات مختلف شبانه روز یا روزهای تعطیل یکسان شده است و مشترکان باید این هزینه مکالمه را چه در ساعات پیک مصرفی و چه ساعات غیرپیک و در نیمه شب به صورت یکسان با دیگر ساعات پرداخت کنند.

iTanalyze.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ