تعرفه واردات گوشی به هشت سال قبل برمی گردد

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

به گفته عضو کارگروه تلفن همراه در مجمع عالی واردات یکی از راه‌های مبارزه با قاچاق گارانتی‌های باپشتوانه است.
 
مهدی عبقری عضو کارگروه تلفن همراه در مجمع عالی واردات در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به مفید بودن طرح شبنم برای جلوگیری از قاچاق در صنف موبایل، اظهار داشت: طبق آمار از زمان اجرای طرح شبنم کاهش قاچاق در رابطه با گوشی تلفن همراه مشهود بوده است اما مشکلی که وجود دارد عدم الصاق برچسب در محل است که سبب بروز مشکلاتی می‌شود.
 
وی یکی از راه‌های مبارزه با قاچاق را گارانتی و خدمات پس از فروش دانست و افزود: سازمان حمایت از مصرف کننده باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشد و با افزایش فروش جنس‌های با پشتوانه و گارانتی‌دار قاچاق را به خوبی کاهش دهد.
 
عضو کارگروه تلفن همراه در مجمع عالی واردات با اشاره به بهتر شدن نظارت بر روی قاچاق در دولت تازه گفت: در طی یک ماه قبل کشفیات از مبادی غیرقانونی بسیار بیشتر از ماه‌های قبل بوده است.
 
وی با بیان این مطلب که تعرفه واردات در دولت قبل کلید خورد افزود: بر اساس برنامه‌ها قرار بود خرداد ماه تعییر تعرفه تلفن همراه اتفاق بیفتد؛ با آمدن وزیر تازه همه منتظر کاهس تعرفه بودند که تاکنون این امر صورت نگرفته است ولی امید می‌رود به زودی و طی ما‌ه‌های آتی انجام شود.
 
عبقری افزود: گمان می‌رود در تعرفه کالا سیر نزولی را شاهد باشیم تا آنجا که بتوانیم به تعرفه هشت سال قبل باز گردیم.
 
عضو کارگروه تلفن همراه در مجمع عالی واردات با بیان اینکه رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و بازرگانی ایران، قول مساعدتهایی در خصوص کاهش تعرفه گوشی و حمایت از واردکنندگان داده است، گفت: به نقل از نهاوندیان کارهایی صورت گرفته است و امیدوار هستیم وضعیت ارزی کشورسروسامان بگیرید.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *