تعرفه ویزیت پزشکان متخصص ۱۷هزار تومان اعلام شد

به گزارش ایرنا، دکتر ‘محمدرضا نورزی’ افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی نظام پزشکی، تعرفه ویزیت پزشک عمومی و دندانپزشک عمومی برای امسال ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و فوق تخصص، ‘فلوشیپ’، دانشیار و استاد ۲۱ هزار تومان تعیین شده است.

وی اظهار داشت: با تصویب اعضای شورای عالی نظام پزشکی کشور، تعرفه ویزیت پزشکان در سال جدید ۳۰ درصد و حق الزحمه جراحی، بیهوشی و متخصصان داخلی نیز ۲۰ درصد افزایش یافته است.

نوروزی افزود: تعرفه خدمات موسسات پزشکی، آزمایشگاهی، رادیولوژی و دیگر مراکز مشابه نیز به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش داشته است.

نایب رییس شورای عالی نظام پزشکی کشور گفت: تعرفه های جدید مصوب سال به مراکز مربوطه ابلاغ شده است و فعالان بخش غیر دولتی گروههای پزشکی می بایست بر اساس این تعرفه ها خدمات لازم را ارایه دهند.

نوروزی یادآور شد: افزایش سقف تعرفه ها بیش از سقف مصوبه سازمان نظام پزشکی تخلف محسوب می شود.

این در حالی است که پیش از اعلام تعرفه های جدید پزشکی توسط شورای عالی نظام پزشکی، بر اساس گزارشات شهروندان، برخی پزشکان متخصص با بهانه گران شدن هزینه های درمانی، ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار ریال ویزیت یعنی حتی بیشتر از تعرفه ۱۷۰ هزار ریالی تعیین شده، دریافت می کردند.

بر این اساس و به دنبال گلایه شهروندان از وضعیت درمان و عملکرد پزشکان متخصص بر آن شدیم که ببینیم آیا پزشکان می توانند سقف تعرفه ها را بدون رعایت سقف مصوبه سازمان نظام پزشکی افزایش دهند و افزایش تعرفه های پزشکی توسط خود پزشکان تخلف محسوب می شود؟

در صورت تخلف با پزشکان برخورد می شود یا اینکه قشر کم درآمد جامعه باید برای برخورداری از خدمات متخصصان، هزینه گزافی که با تعرفه های مشخص پزشکی نیز متعارض است، بپردازند…

دبیر هیئت عالی انتظامی نظام پزشکی در این خصوص گفت: تنگاها و مشکلات اقتصادی موجود، سبب بروز تخلفات پزشکی شده است.

دکتر ‘ایرج خسرونیا’ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نظام پزشکی به تخلفات پزشکان در زمینه هایی همچون ارایه خدمات درمانی به بیماران بدون داشتن تخصص لازم رسیدگی می کند، اما تخلفات مالی پزشکان خارج از این حیطه است.

وی اظهار داشت: مسئولیت رسیدگی به تخلفات مالی پزشکان مربوط به اداره تعزیرات پزشکی است که بر اساس گزارشات رسیده به این اداره کل، تخلفات مالی پزشکان با حضور نماینده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نماینده سازمان نظام پزشکی و خود پزشک متخلف بررسی می شود.

خسرونیا افزود: البته در صورت اثبات تخلف انجام شده در این جلسه، با پزشک متخلف طبق قانون برخورد می شود.

دبیر هیئت عالی انتظامی نظام پزشکی با اشاره به تخلفات پزشکی به لحاظ حرفه ای، گفت: به این دسته از پزشکان متخلف از سوی سازمان نظام پزشکی اخطارهای لازم داده می شود و در صورت بی توجهی به اخطارها، پرونده های آنان در دادگاه بدوی نظام پزشکی به علت به خطر افتادن سلامت جامعه، بررسی می شود.

وی یادآور شد: نظام پزشکی به مسایلی همچون توزیع آگهی های تبلیغاتی غیرمجاز، شکایت های بیماران از پزشک معالج و یا ارایه گزارش منفی ازسوی مسئولان و بازرسان وزارت بهداشت و درمان، رسیدگی می کند.

بر این اساس، شهروندان می توانند در صورت بروز تخلفات پزشکی مراتب را به نظام پزشکی و اداره تعزیرات پزشکی اعلام کنند تا با پزشکان متخلف برابر قانون برخورد شود.

تهرام/ / ۱۳۹۶/ ۱۵۳۹

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۱۲۲۹۹۹


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *