تعطیلی صرافی‌های آزاد/ صرافی‌ بانکهای دولتی باز است

عضو هیئت مدیره کانون صرافان با اشاره بخشنامه کانون صرافان مبنی بر لزوم مطابقت صرافی‌ها با ادارات دولتی و بانک‌ها، گفت: بانک‌هایی که شعب خود را باز نگه داشته‌اند، صرافی‌های آنها هم باز هستند.

تورج کاکوند در مورد فعالیت صرافی‌ها در تعطیلات پنج روزه تهران، اظهارداشت: براساس بخشنامه کانون صرافان، صرافی‌ها باید خود را با بانک‌ها و ادارات هماهنگ کنند و به همین دلیل صرافی‌های متعلق به بانک‌ها در این چند روز به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

وی افزود: صرافی‌های تضامنی یا آزاد به دلیل اینکه تعهدی ندارند، بر اساس پیگیری‌های انجام شده اغلب آنها در این پنج روز تعطیل هستند؛ اما صرافی‌های بانک‌ها مطابق با عملکرد شعب بانک‌ها باز هستند.

عضو هیئت مدیره کانون صرافان در پاسخ به این سوال که “کانون” صرافی‌ها را ملزم به فعالیت نمی‌کند، گفت: کانون صرافان یک مجموعه صنفی است اما صرافی‌ها تحت نظارت بانک مرکزی هستند و اتفاقا کانون از بانک مرکزی و اداره اماکن در این باره استعلام کرد و بانک مرکزی پاسخ داد که مطابق بخشنامه دولت برای ادارات و بانک‌ها فعالیت کنید.

وی تصریح کرد: بنابراین بانک‌هایی که در این چند روز برخی از شعب خود را باز نگه داشته‌اند، صرافی‌های آنها هم به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

کاکوند درخصوص صرافی‌های دولتی گفت: اگر شعب هر بانکی باز باشد، شعبه صرافی آن بانک هم باز خواهد بود.
۳۹۳۹

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *