تعویض گواهینامه‌های کاغذی و الکترونیکی

۰۴ تیرماه ۱۳،

جانشین پلیس راهور ناجا از تعویض تمامی گواهینامه‌های کاغذی و الکترونیکی طی دو مرحله خبر داد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از فارس، سردار موسی امیری، جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا درخصوص تعویض گواهینامه‌ها گفت: قوانین تعویض گواهینامه‌ها از سال پیش با مصوبه هیئت وزیران در دستور کار قرار گرفته و گواهینامه‌ها در پنج گروه پایه یک، پایه دو، پایه سه، ویژه و موتورسیکلت قرار می‌گیرد.

وی در ادامه گفت: برای اجرایی کردن این مصوبه، معاونت فن‌آوری و اطلاعات پلیس راهنمایی و رانندگی نیاز به ایجاد یک نرم‌افزار سراسری داشت که این مسئله در حال حاضر انجام شده و طراحی گواهینامه تازه با طرح و رنگ تازه متناسب با گروه‌بندی‌های ذکر شده انجام شده است.

سردار امیری در ادامه گفت: در طرح تعویض گواهینامه‌ها در مرحله اول، گواهینامه‌های تازه برای اشخاصی که به تازگی موفق به گرفتن گواهینامه می‌شوند صادر می‌شود و همچنین اشخاصی که گواهینامه‌شان را تعویض و تمدید می‌کنند این گواهینامه‌ها را دریافت می‌کنند.

وی افزود: در مرحله دوم فراخوانی گذاشته می‌شود که گواهینامه‌های قبلی که به صورت کاغذی و یا هوشمند بوده‌اند جمع‌آوری می‌شوند که جمع آوری گواهینامه‌های کاغذی در اولویت قرار دارد، این تعویض با دو هدف تغییر و جمع‌آوری گواهینامه‌های رانندگی صورت می‌گیرد.


مشرق نیوز | mashreghnews.ir
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *