تعویق امضای قرارداد با پیش خریداران مسکن ویژه

گردآوری توسط گروه عمران ممتازنیوز

http://www.bananews.ir/در حالی که قرارداد اعیان و عرصه واحدهای مسکن ویژه تهرانسر باید پس از پرداخت قسط چهارم متقاضیان منعقد می‌شد، مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرد: قرارداد اعیانی واحدهای مسکن ویژه تهرانسر پس از پرداخت قسط پنجم منعقد می‌شود و زمان انعقاد قرارداد عرصه این واحدها نیز متعاقبا اعلام می‌شود.
در حال حاضر تعدادی از ۲۵۶۰ ثبت‌نام‌کننده مسکن ویژه تهرانسر قسط چهارم خود را پرداخت کرده‌اند و طبق قرارداد اولیه این پروژه باید اکنون قرارداد اعیان و عرصه برای این واحدها منعقد کنند، اما این امر صورت نمی‌گیرد.

به گزارش ممتاز (BanaNews.ir) فریبرز واحدی در این باره گفت: قرارداد پیش‌فروش واحدها و مراحل حقوقی کار تا هفته آینده آماده می‌شود و منتظر ابلاغ پیش‌فروش قراردادهای اعیانی این واحدها با سازمان ملی زمین و مسکن هستیم.

وی افزود: پس از پرداخت قسط چهارم و مشخص شدن مابه‌التفاوت قیمت ساخت و زمین،‌ زمان پرداخت قسط پنجم اعلام می‌شود. به نقل از مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان تهران پرداخت ۳۰ درصد از قیمت زمین مسکن ویژه تهرانسر در قسط پنجم صورت می‌گیرد و مابقی پس از انعقاد قرارداد به صورت اقساط دریافت خواهد شد.

واحدی با اشاره به پرداخت اقساط ۲۰ میلیون تومانی متقاضیان به صورت هرسه ماه یکبار گفت: با پرداخت قسط چهارم و مشخص شدن زمان پرداخت قسط پنجم، امیدواریم تا اسفندماه جاری قراردادهای اعیانی واحدهای مسکن ویژه تهرانسر منعقد شود.

بر اساس این گزارش، قرار بود پیش‌خریداران مسکن ویژه تهرانسر پس از پرداخت قسط چهارم، قرارداد پیش‌فروش اعیانی و عرصه این واحدها را منعقد کنند که اکنون این انعقاد قرارداد به بعد از پرداخت قسط پنجم و ۳۰ درصد قدرالسهم زمین موکول شده است.

در شرایط پرداخت اقساط واحدهای مسکن ویژه تهرانسر اعلام شده بود که مبلغ کل هر واحد شامل بهای تمام شده ساخت اعیان با احتساب کلیه هزینه‌های مربوط و بهای کارشناسی روز، قدر السهم عرصه در موقع انعقاد قرارداد است که توسط کارشناس رسمی تعیین می‌شود.

همچنین مبلغ کل به صورت نقد و اقساط باید دریافت شود که سهم نقدی به صورت کل بهای تمام شده ساخت اعیان، هزینه‌های مربوطه و ۳۰ درصد از بهای کارشناسی روز، قدرالسهم عرصه به صورت نقدی و در پنج قسط ۲۰میلیون تومانی است.

 

بنانیوز – ممتاز، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ