تعیین حق السهم اپراتورهای تلفن از ترافیک بین المللی

۱۲ تیرماه ۱۳،

دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اعلام کرد: حق‌السهم اپراتورهای تلفن ثابت و همراه از درآمدهای حاصل از ترافیک بین‌المللی وارده به کشور تعیین شد
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) محمدعلی فرقانی گفت: در مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات حق‌السهم اپراتورهای تلفن ثابت از ترافیک بین‌المللی وارده برای هر دقیقه مکالمه ۸۹ ریال و برای هر دقیقه مکالمه تلفن همراه ۱۳۴ ریال تعیین شده است.
وی با اشاره به اینکه براساس قانون سیاستهای کلی اصل ۴۴، شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان متولی ترافیک بین‌المللی وارده به کشور تعیین شده، افزود : تمامی اپراتورها موظف می باشند ارتباطات بین‌المللی خود را از طریق دروازه‌های بین‌المللی شرکت ارتباطات زیرساخت برقرار کنند که هم این شرکت و هم اپراتورها در این زمینه هزینه‌هائی را متحمل می‌شوند. با توجه به این موضوع، براساس مصوبه کمیسیون اپراتورهای تلفن همراه و ثابت نیز از درآمدهای حاصل از ترافیک بین‌المللی وارده به کشور منتفع می‌شوند.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی تصریح کرد: این حق‌السهم برای ترافیک بین‌المللی وارده است و حق‌السهم اپراتورها از ترافیک بین‌المللی صادره نیز پیش از این تعیین شده بود.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.