تعیین تکلیف معلولان واجد شرایط دریافت خودرو

۱۱اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی از ارسال اسامی معلولان واجد شرایط دریافت خودروی گمرکی به وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی خبر داد و گفت: بزودی تکلیف معلولان برای دریافت خودرو مشخص می گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصر خودر» به نقل از مهر، یحیی سخنگویی افزود: سال قبل ۴۷۰۰ سهمیه دریافت تسهلات خودروی گمرکی در اختیار سازمان بهزیستی قرار داده شد تا ما نیز معلولان واجد شرایط را برای دریافت خودرو معرفی کنیم.

وی تاکید کرد: تمامی اقدامات لازم برای این کار انجام و پایگاه اینترنتیی نیز برای ثبت نام معلولان ایجاد شد و در نهایت ۸۸ هزار معلول ثبت ن ام کردند که باید از میان این اشخاص واجدین شرایط را انتخاب می کردیم به همین سبب زمان بسیاری صرف انجام این کار شد.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: به سبب حجم بالای ثبت نامها و همچنین اعلام اسامی معلولان از سوی استانها، اعلام اسامی این اشخاص به وزارت تعاون در سال قبل محقق نشد و در ابتدای سال جاری با تلاش کارشناسان معلولان واجد شرایط استفاده از تسهیلات گمرکی مشخص و به این وزارتخانه معرفی شدند.

سخنگویی با اشاره به اینکه بزودی تکلیف برای دریافت خودرو مشخص می گردد، گفت: امیدواریم این وزارتخانه هرچه سریعتر  اسامی را به گمرک جهت اعطای این تسهیلات معرفی کند و در نهایت تصمیم گیری خواهد شد که خودرو و یا تسهیلات جهت دریافت خودرو در اختیار معلولان قرار گیرد.

به گفته وی، برای سال جاری نیز سهیمه جداگانه ای در نظر گرفته خواهد شد که پس از اعطای تسهیلات به معلولان انتخاب شده ، از متقاضیان تازه ثبت نام خواهد شد.

منبع: عصر خودرو
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *