تغذیه با شیر مادر یکی از راه های طبیعی فاصله گذاری بین حاملگی است

مدیر کل دفتر جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی گفت: تغذیه با شیر مادر یکی از راه های طبیعی فاصله گذاری بین حاملگی است.

به گزارش گروه علمی،‌ پزشکی باشگاه خبرنگاران به نقل از وبدا؛ دکتر محمد اسماعیل مطلق با اشاره به این که شیردهی احتمال ابتلای زنان به سرطان های پستان و تخمدان و پوکی استخوان را کاهش می دهد،‌ اظهار داشت:‌ بیش از ۳۰ درصد کودکان ایرانی در شش ماهه اول زندگی خود صرفا با شیر مادر تغذیه می‌شوند و بیش از ۹۵ درصد از  کودکان تا دو سالگی فقط شیر مادر خود را مصرف می‌کنند.

وی افزود: شیر مادر، جان بیش از ۵/۱ میلیون شیرخوار را نجات می‌دهد و شیرخوار کمتر ممکن است به بیماریهای شایعی مانند اسهال و عفونت گوش دچار شود علاوه بر آن شیر مادر امنیت غذایی نوزاد را در شش ماهه اول زندگی فراهم می‌کند.

به گفته دکتر مطلق، شیر مادر بهترین غذای کودک به شمار می رود و حتی ترکیبات این شیر برای کودکان نارس و کودکان معمولی متفاوت است.

مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، خاطر نشان کرد: با مصرف شیرمادر، روابط عاطفی مادر و شیرخوار کامل می‌شود علاوه برآن احساسات و خویشاوندی در کودک تکامل می‌یابد.

دکتر مطلق گفت: تحقیقات انجام شده در کشور نشان می دهد احتمال ابتلای شیرخوارانی که از شیرمصنوعی تغذیه کرده اند در مقایسه با کودکان تغذیه شده با شیرمادر به بیماری های گوارشی مانند اسهال، بیشتر است. /ح


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ