تغذیه‌ی مجردها چگونه است؟

گردآوری شده در گروه مجله خانواده ممتاز


به عقیده‌ی محققان اشخاصی که زندگی مجردی دارند کمتر از متأهل‌ها سبزیجات می‌خورند. درحالی‌که مصرف سبزیجات کمک می‌کند تا بیماری‌های دوران سالمندی کمتر شود.


مجردها

یک باور غلطی وجود دارد که مجردها بهتر زندگی می‌کنند. دردسر زن و بچه یا شوهرداری ندارند و کلا خوش به حالشان است. اما نتایج پژوهش‌های انگلیسی نشان می‌دهد اشخاصی که تنها زندگی می‌کنند رژیم غذایی نامناسبی دارند که به سلامتی‌شان آسیب می‌رساند.

به عقیده‌ی محققان انگلیسی زندگی مجردی نه تنها به سلامت روانی اشخاص آسیب می‌زند بلکه سلامت جسمی آن‌ها را هم به خطر می‌اندازد.

محققان اطلاعات پژوهشی که روی ۲۵۰۰۰ شرکت‌کننده‌ی بین ۴۰ تا ۸۰ سال انجام داده بودند را دوباره بررسی کردند.

در این پژوهش که ۲۰ سال به طول انجامیده بود برنامه‌ی غذایی شرکت‌کننده‌ها و سبک زندگی آن‌ها را مورد بررسی قرار گرفته و بیماری‌های مزمنی مانند سرطان یا دیابت نوع ۲ نیز ثبت شده بود.

در آن زمان محققان تأثیر مصرف بیشتر سبزیجات و غذاهای سالم را روی طول عمر شرکت‌کننده‌ها و ارتباط آن با ابتلا به سرطان و دیابت نوع ۲ را بررسی کرده و به این نتیجه رسیده بودند که مصرف‌کننده‌های سبزیجات به میزان ۱۳ درصد کمتر در معرض این بیماری‌ها قرار می‌گیرند. اما در بررسی‌های تازهی که روی این پژوهش گسترده انجام شد محققان روی رابطه‌ی اشخاص با دوستان و خانواده و رژیم غذایی آن‌ها مطالعاتی انجام دادند.

به عقیده‌ی محققان انگلیسی زندگی مجردی نه تنها به سلامت روانی اشخاص

آسیب می‌زند بلکه سلامت جسمی آن‌ها را هم به خطر می‌اندازد

محققان ملاحظه کردند که ارتباط بسیاری بین زندگی اجتماعی اشخاص با رژیم غذایی و سلامت آن‌ها وجود دارد.

به عقیده‌ی محققان اشخاصی که زندگی مجردی دارند کمتر از متأهل‌ها سبزیجات می‌خورند. درحالی‌که مصرف سبزیجات کمک می‌کند تا بیماری‌های دوران سالمندی کمتر شود.

در این پژوهش مشخص شد سالمندانی که تنها زندگی می‌کنند نیز تغذیه‌ی سالمی ندارند و کمتر سبزیجات مصرف می‌کنند.

به عقیده‌ی محققان تنهایی بیشتر از طریق چاقی، مصرف الکل و بی‌تحرکی به سلامتی آسیب می‌رساند. از این قبل اشخاصی که تنها زندگی می‌کنند بیشتر به سمت مصرف دخانیات روی می‌آورند که خود این مسئله هم به سلامتی آسیب می‌رساند. پس اگر می‌خواهید سالم تر زندگی کنید و عمر بیشتری داشته باشید آستین‌ها را بالا بزنید.

 

ترجمه: فاطمه مهدی پور

بخش تغذیه و آشپزی تبیان


منبع: medisite

مطالب مرتبط:

تلویزیون نباشد، بهتر غذا می‌خوریم

غذای خانگی و ارتباط خانوادگی

رژیم گرفتن می‌تواند رابطه‌ی زوج‌ها را شکرآب کند

تأثیر ازدواج بر وزن ما

برنامه‌ی غذایی برای تازه عروس و دامادها


سایت موسسه فرهنگی تبیان > بخش تغذیه و آشپزی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *