تغییر نرخ ارز مرجع باید به تدریج انجام شود/ هیچ مدیری دستگیر نشده است

نرخ ارز براساس مدیریت شناور در کشور مدیریت می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادیممتازنیوز، محمدهاشم بت شکن مدیر عامل بانک اقتصاد نوین در حاشیه بازدید از نمایشگاه صنعت در جمع خبرنگاران گفت: بانک مرکزی از هفته آینده در فاز اول رقمی بالغ بر ۲۵ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت را منتشر می کند که بانک اقتصاد نوین به عنوان بانک عامل فروش اوراق مشارکت مربوطه انتخاب شده است.

وی تصریح کرد: این اوراق یک ساله و نرخ سود علی الحساب آن سالانه ۲۰ درصد و قابل بازخرید نزد بانک های عامل است که نرخ سود بازخرید آن ۱۹ درصد تعیین شده است و این اوراق قابلیت بازخرید در بورس را هم دارد و تضمین آن کاملا برعهده بانک مرکزی است.

وی افزود: از مجموع این ۲۵ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت ۵ هزار میلیارد ریال آن به بانک اقتصاد نوین اختصاص داده شده است و مقاطع پرداخت سود آن هر ۳ ماه یک بار است و این  اوراق می تواند نقش موثری در جمع آوری نقدینگی موجود در جامعه داشته باشد.

مدیرعامل بانک اقتصاد نوین افزود: با توجه به آغاز پیش فروش سکه که عاملیت آن به عهده بانک ملی گذاشته شده است که در این رابطه از محل منابع مالی خود بانک ملی هزینه می شود اما در خصوص اوراق مشارکت مسئولیت آن به عهده بانک مرکزی است.

بت شکن در خصوص رقم مطالبات معوق بانک اقتصاد نوین اظهار داشت: مطالبات معوق این بانک رقم متنابه ای را شامل می شود زیرا از سال های قبل و در زمان مدیریت های قبلی این مطالبات به وجود آمده است به همین علت عددهای بزرگ و متعددی به خصوص در رابطه با اخذ مطالبات معوق از شرکت ها که برخی از این شرکت ها با رکود مواجه هستند به همین علت ما اقدام به استمهال بدهی برخی از این شرکت ها به علت اینکه بخش تولید کشور هستند را ساماندهی کنیم./عب


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ