تغییرات اعمال شده در تقویم رسمی کشور ابلاغ شد

ماده واحده «تغییرات اعمال شده در تقویم رسمی کشور برای سال هجری شمسی» با پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی و تصویب شورایعالی انقلاب فرهنگی از جانب رئیس جمهور و رئیس شورایعالی انقلاب فرهنگی برای اجرا ابلاغ شد.

رئیس جمهور تغییرات اعمال شده در تقویم رسمی کشور برای سال هجری شمسی را ابلاغ کرد.
 
به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، ماده واحده «تغییرات اعمال شده در تقویم رسمی کشور برای سال هجری شمسی» با پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی و تصویب شورایعالی انقلاب فرهنگی از جانب رئیس جمهور و رئیس شورایعالی انقلاب فرهنگی برای اجرا ابلاغ شد.
 
بر این اساس، ۲۰ فروردین به عنوان روز هنر انقلاب اسلامی (‌سالروز شهادت سید مرتضی آوینی)، ۱۷ شوال؛ روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای، ۱۲ آذر (‌برابر با ۳ دسامبر)، روز جهانی معلولان، ۲۰ مهر؛ روز ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی، ۱۳ جمادی‌الثانی؛ روز تکریم مادران و همسران شهدا، ۵ ذی‌القعده؛ روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه و ۱۸ تیر؛ روز ادبیات کودکان و نوجوانان در متن تقویم رسمی کشور در سال گنجانده می‌شود. همچنین، ۸ آبان؛ روز پدافند غیرعامل، ۳۰ تیر؛ روز بزرگداشت آیت‌الله سید ابوالقاسم کاشانی، ۱۵ مرداد؛ سالروز شهادت امیر سرلشکر خلبان عباس بابایی، ۱۴ تیر؛ روز شهرداری و دهیاری و ۱۰ شهریور؛ روز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی حضرت خاتم الانبیا (ص) آجا نیز در ضمیمه تقویم رسمی کشور در سال گنجانده می‌شود.


Tabnak.IR | تابناک

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ