تغییرات تازه در آیین‌نامه سازمان تعزیرات حکومتی ابلاغ شد

۱۶اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

با موافقت هیئت وزیران، اصلاحات آیین‌نامه سازمان تعزیرات حکومتی ابلاغ شد.

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک بنا به پیشنهاد سازمان تعزیرات حکومتی و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اصلاحات آیین‌نامه سازمان تعزیرات حکومتی و اصلاحات بعدی آن را ابلاغ کرد.

بر این اساس، تشکیل اداره کل تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران و تفکیک آن از اداره کل تهران بزرگ به پیشنهاد رئیس سازمان و تصویب وزیر دادگستری با استفاده از اعتبارات مصوب و نیروی انسانی موجود سازمان مجاز است.

همچنین، بر اساس ماده(۵) این آیین‌نامه، رئیس شعبه اول تعزیرات حکومتی تهران و رئیس اداره کل شهرستان‌های استان تهران و رئیس شعبه اول مراکز استانها مدیر کل و رئیس شعبه اول شهرستان‌ها و سایر شهرها رئیس اداره و دفتر مذکور خواهد بود.

بر اساس ماده (۱۳)، به منظور رسیدگی به تخلفات انتظامی روسا و اعضای شعب، شعبه‌ای به عنوان ” شعبه ویژه رسیدگی با تخلفات انتظامی” در تهران تشکیل می‌شود. شعبه مذکور دارای یک نفر رئیس، دو مستشار و یک عضو علی‌البدل خواهد بود. اعضای شعبه از قضات شاغل مأمور و بازنشسته و روسای شعب (حداقل با ۱۰ سال سابقع تصدی شعبه) خواهند بود که با پیشنهاد وزارت دادگستری و تأیید رئیس‌جمهور توسط وزیر دادگستری به مدت (۵) سال منصوب می‌شوند.

بر این اساس، تشکیل جلسه با حضور سه عضو و صدور رأی با اکثریت آرا خواهد بود، همچنین، مجازات متخلفان این ماده بر اساس دستورالعملی خواهد بود که با رعایت قوانین و مقررات مربوط به تصویب وزیر دادگستری می‌رسد.

این مصوبه پس از تایید رئیس‌جمهور، از سوی محمد رضا رحیمی؛ معاون اول رئیس‌جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.
انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ