تغییرات مایکروسافت باز هم در جهت رضایت گیمرها – مایکروسافت از خواب بیدار شد

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

پس از نارضایتی‌های گسترده از کنسول تازه مایکروسافت با نام Xbox One، این شرکت بالاخره یکی دیگر از عوامل این نارضایتی عمومی را هم کنار گذاشت.
 
به گزارش گروه بازی‌های ویدئویی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مایکروسافت باز هم چرخش ۱۸۰ درجه‌ای انجام داد و به بازی‌سازان مستقل اجازه خود انتشار یافتنی داد. در واقع از این پس هیچ بازی‌ساز مستقلی قرار نیست Dev Kitهای ده هزار دلاری تهیه کند تا بتواند روی آن بازی بسازد. یک Xbox One با قیمت ۵۰۰ دلار همان کیت توسعه خواهد بود و دیگر این دسته از بازی‌سازان نیاز به پیدا کردن ناشر ندارند و مستقیما می‌توانند با مایکروسافت نامه نگاری کنند و هزینه‌های اندک پخش بازیشان را بپردازند و در ۱۴ روز کاری این پروسه به سرانجام برسد. اگرچه این ۱۴ روز در مقایسه با ۳ روز شبکه‌ی استیم اندکی طولانیست، اما بهتر از دوندگی‌های ۶ ماهه است.
 
مارک ویتن از مسئولین مایکروسافت در بیانیه‌ای گفت: "به نظر ما هر شخصی می‌تواند توسعه دهنده باشد و هر Xbox می‌تواند برای توسعه مورد استفاده قرار بگیرد. هر بازی و هر تجربه‌ای می‌تواند از امکانات Xbox One و Xbox Live استفاده کند. این معنای خود-انتشاری دارد. معنای کینکت، سامانه‌ی ابری و اچیومنت را می‌دهد. معنای کشفی بزرگ در Xbox Live می‌دهد. ما جزئیات و برنامه‌های بیشتری برای گیمزگام در ماه آگوست داریم."
 
این خبر می‌تواند برای جمع انبوهی از گیمرها خوشحال کننده باشد. از روز آینده باید شاهد لیست گسترده‌‌ای از بازی‌های مستقل باشیم که برای Xbox One منتشر خواهند شد.
 
این موضوع سبب شده تا نام مایکروسافت و کنسولش باز هم سر زبان‌ها بیافتد و نقل محافل سرگرمی شود. Xbox One این روزها نام دیگری دارد و به Xbox 180 شهرت یافته که سبب این نامگذاری تغییرات کاملا ۱۸۰ درجه‌ی مایکروسافت در قبال این کنسول بوده. عده‌ای دیگر معتقدند مایکروسافت باید از ابتدا مراسم دیگری تشکیل دهد وXbox One را با نام Xbox Two معرفی کند، چرا که صحبت‌های امروز مایکروسافت هیچ شباهتی به سخنان ماه پیش این شرکت ندارد.
 
کنسول Xbox One در ماه نوامبر امسال منتشر می‌شود.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *