تغییر ذائقه خریداران در بازار ویلا

۰۲خردادماه،

کد خبر: ۶۸۷۴ تاریخ انتشار یافتن: جمعه ۳ خرداد۱۲:۴۰ عصر ذخیره ارسال به دوست نسخه چاپی

با نزدیک شدن به آغاز تعطیلات تابستانی، بازار خرید و فروش ویلا نیز، بار دیگر رونق پیدا کرد.

به گزارش نوساز به نقل از «دنیای اقتصاد»، در حالی که هم اکنون بازار خرید و فروش مسکن در پایتخت به رغم نزدیک شدن به آغاز جابه‌جایی‌ها هنوز در رکود تورمی به سر می‌برد، مالکان و سازندگان ویلا در حومه تهران و شهرهای شمالی کشور، امسال هم به رسم سال‌های قبل، ویلاهای خود را به بازار فروش عرضه کرده‌اند.

هر چند قضاوت در خصوص رونق یا رکود خرید و فروش ویلا در مناطق پرطرفدار با توجه به اینکه هنوز تعطیلات تابستانی آغاز نشده است کمی زود به نظر می‌رسد، اما آنچه بازار معاملات ویلا را در سال جاری نسبت به سال‌های قبل متمایز می‌کند، تمایل خریداران به معامله ویلاهایی است که در حومه تهران واقع شده‌اند.
این در حالی است که در سال‌های قبل، مردم ترجیحشان بر این بود با خرید ویلا در نواحی شمال کشور، روزهایی از سال را در فاصله دورتری از تهران سپری کنند و از طبیعت جنگل و دریا هم بهره‌مند شوند.
حتی بخش قابل توجهی از آگهی‌های فروش ویلاهای شمال کشور در بازار این دسته از معاملات، مربوط به مالکان تهرانی است که تمایل دارند با فروش ویلای خود که در یکی از شهرهای شمالی واقع شده، ویلای دیگری را در فاصله نزدیک‌تری به پایتخت خریداری کنند تا بتوانند دفعات استفاده خود از این فضا را افزایش دهند.
رابطه خرید ویلا با احتمال گرانی بنزین!
اما، شاید زمزمه‌های مربوط به افزایش قیمت بنزین که از ابتدای امسال در رابطه با اعمال درصدهای افزایشی در قیمت حامل‌های انرژی به خصوص بنزین، در خبرها شنیده می‌شود، سبب اصلی تغییر دائقه خریداران ویلا باشد.
این در حالی است که امسال اغلب متقاضیان ویلا ترجیح می‌دهند به جای ساعت‌ها رانندگی برای رسیدن به ویلای خود در شمال کشور، عطای جنگل و دریا را به لقای نزدیکی به محل سکونت خود ببخشند و با سرمایه گذاری بیشتر، در حومه تهران ویلا بخرند.
تعدد دفعات استفاده از ویلاهای خریداری شده در حومه پایتخت برای مالکان به سبب نزدیکی به تهران، از دیگر مزایایی است که متقاضیان خرید ویلا را به سمت بازار عرضه ویلاهای حومه شهر تهران هدایت می‌کند.
ویلا در شمال، یک سوم قیمت تهران
از سوی دیگر، با توجه به فاصله قیمتی بسیاری که بین ویلاهای حومه تهران با ویلاهای واقع در مناطق شمالی کشور وجود دارد، جاذبه نزدیکی به پایتخت نمی تواند به طور کامل بازار ویلاهای مورد تقاضای تهرانی‌ها را به خود اختصاص دهد.
به بیان دیگر، گران بودن ویلاهای واقع در حومه تهران آن هم با حداکثر ۵ و حداقل سه برابر گرانتر از ویلاهای مشابه در شمال کشور، از سرد شدن معاملات خرید و فروش ویلا در شهرهای شمالی تا حد بسیاری جلوگیری کرده است.
به عنوان نمونه هم اکنون ویلایی در فردیس کرج با زیربنای ۱۸۰ مترمربع ۳۲۰ میلیون تومان از سوی مالک قیمت‌گذاری شده در حالی که در مناطق شمالی کشور، چنین ویلایی را می‌توان با یک سوم قیمت خریداری کرد.
همچنین، مالک دیگری در شهر تازه پرند خانه ویلایی ۲۲۵ مترمربعی خود را با قیمت ۴۳۵ میلیون تومان به بازار فروش عرضه کرده است.
در همین متراژ، مالک دیگری ویلای نوساز خود را که بین چالوس و تنکابن واقع شده است، ۱۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری کرده است که این ویلا حداقل چهار برابر از ویلای ۴۳۵ میلیون تومانی پرند ارزان‌تر است.

منبع: دنیای اقتصاد


برچسب هابرچسب ها: قیمت، مسکن، خرید، فروش، رهن، اجاره، تهران، قیمت ملک در تهران، لوکس، ویلاآخرین خبرها
منبع: نوسازنیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *