تغییر لحظه‌ای قیمت موبایل در بازار

به دلیل نوسانات پی در پی نرخ ارز قیمت فروش گوشی‌های موبایل موجود در بازار لحظه‌ای تغییر می‌کند.

از روز گذشته بسیاری از فروشندگان بازار تلفن همراه که از تخته وایت برد در پشت شیشه فروشگاه‌های خود برای اطلاع‌رسانی در مورد قیمت گوشی استفاده می‌کردند، اقدام به پاک کردن تخته‌ها و نوشته کلمه Call روی آن کرده‌اند. این کلمه به معنی تماس بوده و منظور فروشندگان از این اقدام این است که برای اطلاع از قیمت یک گوشی باید با نمایندگان اصلی و فروشندگان عمده تماس گرفته شود تا قیمت کالا مشخص شود. نوسانات پی در پی قیمت ارز باعث شده تا فروشندگان از نصب برچسب‌های قیمت این کالای ارتباطی خودداری کنند.
فروشندگان بازار موبایل می‌گویند: نوسانات نرخ ارز بازار را در کما برده است چرا که از روز گذشته تا کنون به دلیل اوج نوسانات ارز این کالای ارتباطی خریدوفروش نمی‌شود. به گفته فروشندگان در یک ماه گذشته قیمت گوشی‌های بالای ۵۰۰ هزار تومان بین ۳۰ تا ۴۰ درصد رشد داشته است. به عنوان مثال گوشی سونی اریکسون نئوال که دو ماه پیش در بدو ورود به بازار و در زمان بالاترین قیمت ۵۵۰ هزار تومان بوده هم اکنون به ۶۴۰ هزار تومان رسیده است. این در حالی است که بنا به گفته فروشندگان قیمت گوشی‌های بین ۹۰۰ تا یک میلیون و صد هزار تومان اکنون به چیزی نزدیک به دو میلیون تومان رسیده است. هم اکنون قیمت آی فون ۴ اس ۱۶ گیگابایت به یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسیده است و این در حالی است که این گوشی هشت ماه پیش به قیمت یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان فروخته می‌شده است. قیمت گوشی‌آی فون پنج، ۶۴ گیگابایت که هم اکنون در کانادا ۸۹۹ دلار است در بازار ایران ۵ میلیون تومان قیمت خورده است.
فروشندگان بازار به دنیای اقتصاد می‌گویند: با شرایط پیش آماده فعالان، دست اندرکاران و حتی مصرف‌کنندگان نیز با شوک عظیمی روبه‌رو شده‌اند چرا که قیمت این کالای ارتباطی لحظه‌ای در حال تغییر است. با شرایط فعلی تمامی مشتریان این کالای ارتباطی خرید خود را به زمان دیگر موکول کرده اند.
با وجود افزایش قیمت‌ها در بازارتلفن همراه شهریور ماه، گوشی‌های هوشمند سونی با تقاضای خوبی از سوی مشتریان روبه‌رو شدند و بازار این گوشی‌ها پررونق‌تر از گذشته سپری شد. از گوشی‌های خوش فروش سونی در ماه گذشته می‌توان به مدل‌های Xperia Arc S و LIVE اشاره کرد. گوشی Xperia Arc S توانسته با برخورداری از امکانات بالا در لیست پرفروش‌ترین‌های این برند قرار گیرد.


پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد آنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ