تفاهم‌نامه ایجاد بازارچه هلاله شمالی بین ایران و عراق امضا شد

در دیدار دو استاندار ایلام و دیاله عراق تفاهم نامه ایجاد بازارچه هلاله شمالی امضا شد.

تفاهم‌نامه ایجاد بازارچه هلاله شمالی بین ایران و عراق امضا شد

به گزارش ممتاز نیوز، دکتر حسن بهرام نیا  در دیدار با مثنی التمیمی استاندار دیاله تفاهم‌نامه اولیه مشترک ایجاد بازارچه مشترک در مرز هلاله شمالی را امضاء و اظهار کرد:  پس از امضا این تفاهم نامه تلاش خواهیم که مجوزات لازم را از مرکز اخذ خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه مردم استان ایلام با استان دیاله دارای اشتراکات قومی فرهنگی هستند و این  بهترین فرصت برای مراودات تجاری و ایجاد بازارچه هلاله شمالی است، گفت:  امیدواریم با ایجاد بازارچه مشترک در این مرز در ۲ استان شاهد رونق تجارت و توسعه مبادلات بین دو کشور ایران و عراق باشیم.

استاندار ایلام ادامه داد:  استان ایلام دارای ظرفیت های فراوانی در حوزه مختلف است که این بازارچه نیز می تواند موجب رونق تجارت و قرار گرفتن ایلام در ریل توسعه باشد و امروز   این مکان محلی برای ایجاد بازارچه مرزی مشخص و در آینده نزدیک عملیات ایجاد بازارچه آغاز می شود.

وی افزود: پس از انعقاد توافق نامه بازارچه مشترک در مرز هلاله شمالی از طریق وزارت امور خارجه پیگیری خواهیم کرد که مجوزات لازم در اسرع وقت گرفته شود.

مثنی التمیمی استاندار دیاله عراق نیز در این دیدار اظهار داشت: قبلاً با استاندار قبلی ایلام توافقات اولیه ایجاد شد  که متاسفانه دولت مرکزی موافقت نکرد.

وی افزود: با جدیت پیگیر موافقت دولت مرکزی برای ایجاد بازارچه مشترک در مرز هلاله بین ایلام و دیاله هستیم.

مثنی التمیمی تاکید کرد: ارتباطات بسیار خوبی با سفیر عراق آقای مسجدی برقرار است و  امیدواریم وی هم بتواند برای ایجاد این بزرگ بازارچه مشترک به ۲ استان کمک کند.

استاندار دیاله گفت: پس از انعقاد تفاهم نامه تلاش خواهیم کرد که زیرساخت های منتهی به بازارچه تجهیز شود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ