تفاهم‌نامه همکاری یک مرکز حوزوی و مرکز ملی فضای مجازی

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

تفاهم‌نامه «ارتقای ساختارهای تولید و سامان‌دهی محتوای فضای مجازی در زمینه علوم و فرهنگ اسلامی» میان مرکز ملی فضای مجازی و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منعقد شد. 
 
به گزارش موج، موضوع اصلی این تفاهم‌نامه، همکاری به منظور ارتقای کمی و کیفی محتوای علمی و فرهنگی اسلامی در فضای مجازی است که با تاکید بر طراحی و توسعه نظام‌های معنایی علوم اسلامی و استقرار آن در ساختارهای محتوایی فضای مجازی صورت می‌گیرد.
طراحی و توسعه نظام‌های معنایی و اصطلاح نامه‌های علوم اسلامی و تدوین استانداردهای مرجع ذی‌ربط، طراحی و توسعه دانشنامه‌های برخط علوم اسلامی و مشارکت در ایجاد دانشنامه جامع علوم، طراحی و توسعه کتابخانه‌های برخط دیجیتالی حوزه علوم اسلامی و مشارکت در ایجاد کتابخانه دیجیتالی ملی، طراحی و توسعه پایگاه‌های برخط اطلاعات و مدارک اسلامی و نشر الکترونیکی کتاب‌های حوزه علوم اسلامی در فضای مجازی، طراحی و توسعه هستی‌شناسی (هستان نگار) علوم اسلامی و مشارکت در طرح‌‌های بر چسب‌گذاری محتوای فضای مجازی، بندهای این تفاهم نامه را تشکیل می دهد.
براساس اعلام روابط عمومی دفتر تبلیغات، پروژه‌های مستخرج از این تفاهم‌نامه، پس از تصویب توسط مرکز ملی فضای مجازی در قالب قراردادهای مجزا تامین اعتبار شده و مورد اجرا قرار می‌گیرند.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *