تفاهم نامه FTTX ایرانیان نت با منطقه آزاد ارس امضا شد

۱۱اردیبهشت،

 

امروز تفاهم نامه شبکه ایجاد دسترسی فیبر نوری مابین منطقه آزاد ارس و شرکت ایرانیان نت به عنوان اپراتور چهارم منعقد شد.
 
به گزارش ایلنا، رحمان دوست مدیرعامل شرکت ایرانیان نت در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت این شرکت گفت: شرکت ایرانیان نت نزدیک ۴ ماه است که فعالیت خود را در حوزه‌های اینترانت، اینترنت، آی پی تی وی آغاز کرده است و مجوزهای لازم را از سازمان تنظیم مقررات برای ایجاد شبکه فیبر نوری در شهر‌ها دریافت کرده است.
 
وی ادامه داد: تاثیر این شبکه در بحث دسترسی به شبکه ملی اطلاعات بسیار بسیار است و یک سرویس دهنده خوب با دسترسی بالاست. شرکت ایرانیان نت به عنوان مجری شبکه دسترسی فیبر نوری در بستر پهن باند کار خود را آغاز کرده است. این شرکت وظیفه دارد ۸ میلیون پورت را به ۸ میلیون مشترک ارائه دهد. ضمن اینکه باید همه شهر‌ها را تحت پوشش قرار دهد.
 
رحمان دوست ادامه داد: ‌اولین پایلوت ما در منطقه آزاد ارس در نظر گرفته شد که در فاز اول ایجاد شبکه زیرساخت بحث سرعت اینترنت، امنیت و سرویس‌های پهن باند انجام خواهد شد.
 
مدیرعامل شرکت ایرانیان نت خاطرنشان کرد: نوع سرویس‌ها در پروانه شرکت صراحتا اعلام شده است ک شامل دیتا سن‌تر، فیلم و… می‌شود. همچنین زمان پروانه شرکت تا ۱۰ سال است.
 
در ادامه این مراسم مهندس خزایی معاون شرکت ایرانیان نت ضمن تشریح مشخصات فنی این پروژه گفت: ‌ما در منظطقه آزاد ارس ۵ هزار کاربر را زیر بار داریم و توانایی ارتقا افزایش تا ۱۰۰ هزار کاربر را نیز داریم. پهنای باند این پروژه ۲۰ تا ۴۰ مگابیت بر ثانیه است که در بخش‌هایی که پراکندگی وجود دارد به صورت رادیویی خدمات خود را ارائه می‌کنیم.
 
وی ادامه داد: ۴ نوع سرویس در منطقه آزاد ارس از سوی ما ارائه خواهد شد که یکی شامل ایجاد بک حال برای اپراتورهای تلفن همراه سرویس اینترنتی voice over IP، سرویس اینترنت پرسرعت و در آخر سرویس تلویزیونی یا آی پی تی وی است.
 
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا در مورد هزینه‌های این پروژه گفت: برآورد ما در فاز اول و زیر برنامه‌ها ۱۵ میلیارد تومان است که ضمن تفاهم نامه با منطقه آزاد ارس قرار شد شرکت ایرانیان نت دو سهم و منطقه آزاد ارس یک سهم از این هزینه‌ها را متقبل شود. ضمن اینکه ۲۰ درصد از سهام شرکت ایرانیان نت متعلق به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که بعضی از این هزینه‌ها از سوی این وزارتخانه پرداخت می‌شود.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *