تفاوت شکر سفید و شکر قهواه ای.

شکر به صورت طبیعی در غلات، میوه ها، سبزیجات و حبوبات وجود دارد.با این حال شکر را به بسیاری از غذا ها اضافه می کنند و این اصلی ترین دلایلی است که متخصصان تغذیه کاهش مصرف شکر را توصیه می کنند. شکر به نام شکر سفید و شکر قهوه ای یا شکر سرخ یافت می شود. بیشتر افراد فکر میکنند شکر قهوه ای نسبت به شکر سفید مضرات کمتری دارد و خواصش بیشتر است.اما باید بدانید که هر دو از گیاه نیشکر استخراج می شوند و در واقع تمام مواد موثره و مضر آنها یکسان است.

تفاوت شکر سفید و شکر قهواه ای.

به گزارش ممتاز نیوز، شکر از گیاهان نیشکر و چغندرقند تهیه می شود؛هر دو گیاه تحت فرآیند مشابه ای برای تولید شکر قرار می گیرند با این حال، روش های تهیه شکر قهوه ای و شکر سفید متفاوت هستند.

در فرآیند پالایش، شکر و شیره قند یا همان ملاس تولید می شود. شکری که کمتر پردازش شده است و هنوز حاوی مقادیر قابل توجهی ملاس است، همان شکر قهوه ای یا شکر سرخ است که بلورهای درشت تری دارد.

وقتی شکر کریستالی در دستگاه سانتریفیوژ قرار می گیرد تا بلورهای آن بشکند و ملاس آن خارج شود،کریستال های کوچک تر شکرسفید تشکیل می شوند. در مرحله آخر این شکر در یک دستگاه تصفیه که از زغال استخوان یا استخوان خرد شده ی حیوانات ساخته شده، برای تهیه شکر سفید پردازش می شود.

شکر سفید به دلیل فرآوری هایی که بر روی آن انجام می‌شود سبب از بین رفتن کلاژن پوست و ایجاد چین و چروک زودرس می شود.

قند خون را تشدید می‌کند. سبب برهم زدن ترشح انسولین و غدد آدرنال می‌شود. گرسنگی و سیری کاذب ایجاد می کند و از این رو با خوردن مواد غذایی حاوی شکر اشتها کور می‌شود و بلافاصله هم شخص دچار ضعف می شود.

چاغی غیر طبیعی سبب می‌شود.

دندان‌ها را خراب می‌کند.

باعث کم خونی میشود.

به شدت در کم کاری تیرویید نقش دارد.

سبب ایجاد سموم در بدن می‌شود. برای بیمارانی که مشکل ریه دارند یا دچار آسم هستند بسیار مضر است.

اما شکر قهوه ای که طبیعی تر است به دلیل اینکه دیر جذب تر از شکر سفید است می‌تواند تا حدی جهت مصرف، مناسب تر از شکر سفید باشد. برای تمامی مواردی که خوردن شکر سفید منع شده بود، در صورت نیاز می توان از این شکر استفاده کرد. اما نباید فکر کنید که مثلاً شکر قهوه ای یا همان شکر سرخ لاغر کننده یا کاهنده قند است. فقط می‌تواند تاثیرات منفی کمتری داشته باشد. برای افرادی که سرد مزاج هستند و اخلاط غلیظ در بدن دارند بهتر است از شکر سرخ استفاده کنند. ضرر کمتری به کبد می رساند و به همین دلیل در تولید انسولین اثر منفی زیادی ندارد.

تفاوت در ارزش غذایی شکر قهوه‌ای و شکر سفید:

  مهمترین تفاوت غذایی بین این دو این است که شکر قهوه‌ای مقدار کمی کلسیم، آهن و پتاسیم بیشتری دارد. گفته می‌شود که مقادیر مواد معدنی در شکر قهوه ای ناچیز هستند، بنابراین منبع خوبی از ویتامین یا مواد معدنی نیست. همچنین شکر قهوه ای حاوی کالری کمتری نسبت به شکر سفید است، با این حال کمی تفاوت دارد. یک قاشق چای خوری( ۴ گرم) شکر قهوه‌ای ۱۵ کالری دارد که در حالی که مقدار مشابه شکرسفید ۱۶.۳ کالری دارد. گذشته از این اختلافات جزئی، تفاوت‌های اصلی آنها در طعم و رنگ  آنهاست.

نکته: شکر قهوه ای یا شکر سرخ طبیعی به هیچ وجه نباید مانند شکر سفید خشک باشد. بافت نرم تری دارد و مرطوب تر از شکر سفید است اگر این چنین نبود در واقع شکر سفید است و به آن ملاس اضافه شده است. در واقع در ساخت آن تقلب شده است. بسیار دیده شده است که شکر سفید را به شکر قهوه ای تبدیل می کنند آن هم یا با اضافه کردن ملاس یا رنگ‌های مصنوعی و این کار بسیار مضر است. پس در خرید آن دقت کنید.

انتهای پیام/

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ