تفرقه در جهان اسلام از سیاست‌های راهبردی قدرت‌های جهانی برای تضعیف قدرت مسلمانان است

۰۲م اسفند به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

در دیدار رئیس مجلس با هیات بلند پایه الجزایری:

رییس مجلس شورای اسلامی چالش‌های کنونی منطقه را ناشی از دخالت قدرت‌های خارجی خواند و گفت: تحولات حساس منطقه، همکاری و انسجام بیشتر کشورهای اسلامی را ایجاب می‌کند.

به گزارش حوزه پارلمان باشگاه خبرنگاران؛ علی لاریجانی در دیدار با “بلقاسم بلعباس” رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ملی الجزایر و هیات همراه وی، روابط جمهوری اسلامی ایران و الجزایر را برادرانه و نزدیک خواند.

لاریجانی ادامه داد: باوجود همکاری‌های بسیار خوب سیاسی، پارلمانی و بین‌المللی و پیشینه پیوندهای تاریخی، فرهنگی و دینی میان ایران و الجزایر، سطح روابط تجاری و بازرگانی میان دو کشور، متناسب با ظرفیت‌ها و توانمندی‌‌های طرفین نیست.

وی یادآورشد: باید با حل پاره‌ای مشکلات و موانع جزئی به همکاری‌های اقتصادی دو کشور رونق داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه بر اهمیت تسهیل در روند همکاری‌های بانکی و برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی تاکید کرد.

لاریجانی همچنین به بحران سوریه اشاره کرد و افزود: باتوجه به جایگاه سوریه در محور مقاومت، ایجاد بحران دراین کشور از طریق‌ ارسال سلاح و تروریست به نفع رژیم صهیونیست است.

وی ایجاد اختلاف و تفرقه در جهان اسلام را از سیاست‌های راهبردی قدرت‌های جهانی برای تضعیف قدرت مسلمانان دانست و گفت: بسیاری از اختلافات کنونی در جهان اسلام طبیعی نیست بلکه ساخته قدرت‌های استکباری است.

رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ملی الجزایر نیز در این دیدار گفت: توسعه همکاری‌های دوستانه با ایران مورد اهتمام ویژه رهبران و گروه‌های سیاسی الجزایر است.

بلقاسم بلعباس دیدگاه‌های ایران و الجزایر در بسیاری موضوعات جهانی و منطقه‌ای را بسیار نزدیک دانست و گفت: دامن زدن به مسائل اختلاف انگیز در جهان اسلام خطرناک است و یکپارچگی و وحدت کشورهای اسلامی ضرورت دارد.

بلعباس با تاکید بر اهمیت گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور، گفت: باید از ظرفیت مجالس ایران و الجزایر برای ایجاد تحرک و جهش در همکاری‌های اقتصادی دو کشور بهره گرفت.

وی در ادامه دیدگاه‌های دو کشور در خصوص مسائل منطقه از جمله بحران سوریه را بسیار نزدیک خواند.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ