تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر تازه لبنان به صالحی

۲۳فروردین۱۳،

23-375.jpg

فادی حاج علی، سفیر تازه لبنان در جمهوری اسلامی ایران روز شنبه در دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر علی‌اکبر صالحی در این دیدار ضمن خوش آمدگویی به سفیر تازه به روابط بسیار خوب و متین دو کشور ایران و لبنان در عرصه سیاسی اشاره کرد و گفت: دو کشور دارای ظرفیت‌های بسیاری برای توسعه بیش از پیش روابط به‌ویژه در عرصه‌های اقتصادی، تجاری و فرهنگی و علمی می باشند که امیدواریم با تلاش مضاعف شما شاهد جهشی در این زمینه باشیم.

او با اشاره به موقعیت و نقش راهبردی دو کشور ایران و لبنان در منطقه، بر اهمیت و حساسیت اوضاع لبنان و تاثیر آن بر روند تحولات منطقه تاکید کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره از وحدت، یکپارچگی و انسجام داخلی لبنان حمایت می‌کند و روابط خوب ایران با همه گروه‌ها و طیف‌های سیاسی این کشور و سیاست اصولی ما در حمایت از مقاومت نیز در این راستا قرار دارد.

صالحی هم‌چنین با اشاره به موضع اصولی کشورمان در قبال بحران سوریه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره مخالف دخالت بیگانگان در امور داخلی سوریه و توسل به خشونت و اقدامات تروریستی است و معتقد است تنها راه حل بحران سیاسی توسل به روش‌های سیاسی و مسالمت‌آمیز است و این مردم سوریه می باشند که در راستای مصالح و منافع ملی خود و تحقق مطالبات مشروع و مسالمت‌آمیزشان سرنوشت سیاسی خود و کشورشان را تعیین خواهند کرد.

وزیر امور خارجه با ابراز نگرانی از تبعات تداوم بحران سوریه و تسری این تبعات به سایر کشورهای همسایه، ابراز امیدواری کرد با تلاش همه کشورهای منطقه شاهد حل و فصل هر چه سریع تر این بحران و جلوگیری از تسری عواقب و تبعات آن به دیگر کشورها باشیم.

سفیر تازه لبنان نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام مقامات عالی‌رتبه کشورش به صالحی و قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از مردم و دولت لبنان در مراحل مختلف، به جایگاه و اهمیت نقش مهم و تاثیرگذار ایران در منطقه اشاره کرد و خواستار تداوم حمایت‌های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از لبنان شد.

او هم‌چنین بر به‌کارگیری تمام توان خود برای پیش‌برد بیش از پیش روابط در عرصه‌های مختلف اقتصادی و تجاری تاکید کرد.

فادی حاج علی هم‌چنین مراتب هم‌دردی خود و دولت لبنان را دربارهٔ وقوع زلزله در استان بوشهر به دولت و مردم ایران به خصوص خانواده قربانیان این اتفاق ابراز کرد.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.