تقویت دندان ها و لثه‌ ها با مصرف گوجه سبز

برخورداری عنوان داشت: گوجه سبز باعث تعادل اسید و باز در جریان خون می شود، از این رو می تواند در درمان حالت اسیدی خون مفید باشد.

یک کارشناس تغذیه گفت: گوجه سبز برای تقویت دندانها و لثه‌ ها مناسب بوده و حاوی مقداری ویتامین C است.

به گزارش مهر، ناهید برخورداری با بیان اینکه مزه ترش این میوه می ‌تواند در یک روز گرم تابستانی احساس شادابی به فرد ببخشد، تصریح کرد: ترکیبات سودمندی در این میوه وجود دارد که از آن جمله می ‌توان به فیبر رژیمی اشاره کرد که در فرد باعث بهبود سیستم گوارشی می ‌شود.

وی توصیه کرد: میوه‌ هایی مانند گوجه سبز، چغاله بادام، خیار،پرتقال و انار را با نمک استفاده نکنیم و روی میوه‌ ی کودکان نمک نپاشیم چرا که ذائقه از دوران کودکی شکل می‌ گیرد. برخورداری متذکرشد: این میوه چون حاوی برخی ویتامینها و نیز پیش ساز ویتامین A است، برای کمک به درمان شب کوری و نیز رشد بدن مفید است.

این کارشناس تغذیه خاطرنشان کرد: گوجه سبز مملو از ویتامینهای B وC بوده و به همین جهت برای آرامش اعصاب نیز مفید شناخته شده البته مصرف زیاد آن حالتی از حساسیت موقت را در دهان و دندانهای مصرف کننده ایجاد می کند.

وی یادآورشد: بسیاری از افراد سرد بودن این میوه را موجب عوارضی از قبیل دل به هم خوردگی، تهوع، اسهال، سردرد و دل‌ درد می‌ دانند، در صورتی که گرد و غبار نشسته بر این میوه حاوی بسیاری از میکروبهاست که موجب چنین عوارضی می ‌شود.

برخورداری عنوان داشت: گوجه سبز باعث تعادل اسید و باز در جریان خون می شود، از این رو می تواند در درمان حالت اسیدی خون مفید باشد.

این کارشناس تغذیه ادامه داد: این میوه اثرات قابل توجهی در جلوگیری از بیماریهایی مانند چربی خون بالا، پیری سلول و سرطان دارد.

وی افزود: اسید بنزوئیک، ترکیبی است که خاصیت ضد میکروبی دارد. این ماده به طور طبیعی در گوجه سبز وجود دارد.


عصر ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *