تلاش دوباره رگولاتوری برای ورود ایرانسل به بورس

۰۵ تیرماه ۱۳،

معاون وزیر ارتباطات گفت: واگذاری سهام ایرانسل در بورس در مفاد پروانه این اپراتور پیش‌بینی شده اما در این موضوع ابهام وجود دارد.
محمد علی فرقانی در گفت‌وگو بافارس در خصوص وضعیت واگذاری سهام ایرانسل در بورس، اظهار داشت: واگذاری سهام ایرانسل در بورس در مفاد پروانه این اپراتور پیش‌بینی شده است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: علیرغم این پیش‌بینی، اما در این موضوع ابهام وجود دارد.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوی ادامه داد: به سبب این ابهام به زودی موضوع در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با حضور نمایندگان شرکت ایرانسل مطرح و در این مورد تصمیم‌گیری می‌شود.
به گزارش فارس، موضوع واگذاری سهام ایرانسل در بورس از زمان پروانه گرفتن این اپراتور مطرح بوده و تاکنون بی‌نتیجه مانده است.
مدیران این اپراتور معتقدند مطرح شدن واگذاری ۲۰ درصد سهام شرکت ایرانسل در بورس، مربوط به زمان حضور ترکسل در مزایده اپراتور دوم تلفن همراه است و پس از واگذاری پروانه اپراتور دوم به ایرانسل در مورد آن صادق نیست.
از سوی دیگر رگولاتوری به نمایندگی از دولت که پروانه اپراتور دوم تلفن همراه را به ایرانسل واگذار کرده خلاف این نظر را دارد.
اما در عین متفاوت بودن نظر رگولاتوری و ایرانسل، هنوز تکلیف این موضوع مشخص نیست و به نقل از علیرضا قلمبر دزفولی نزدیک یه دو سال از استعلام ایرانسل از رگولاتوری برای تعیین تکلیف اختیار یا الزام ایرانسل به واگذاری ۲۰ درصد سهام این شرکت در بورس می‌گذرد.


iTanalyze.ir
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *