تلاش ستاد اربعین بر تامین امکانات حداکثری برای زائران حسینی است

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی از تلاش این ستاد در تامین امکانات حداکثری برای زایران حسینی در ایام اربعین خبر داد و گفت: قرار شد وزارت امور خارجه با طرف عراقی برای چگونگی پذیرش زائران وارد مذاکره شود.

تلاش ستاد اربعین بر تامین امکانات حداکثری برای زائران حسینی است

به گزارش ممتاز نیوز، سید مجید میراحمدی  در حاشیه هشتاد و هشتمین نشست ستاد مرکزی اربعین حسینی در جمع خبرنگاران افزود: نشست امروز با حضور استانداران خوزستان، ایلام و نمایندگان دستگاه های مرتبط در محل وزارت کشور برگزار شد.

وی ادامه داد: در این نشست، درباره تقویت زیرساخت های سه استان کرمانشاه، ایلام، خوزستان به عنوان گذرگاه های خروجی و همچنین استان سیستان و بلوچستان به عنوان گذرگاه ورودی زائرین حسینی از همسایگان شرقی، بحث و گفت و گو شد.

معاون امنیتی کشور با اشاره به شرایط آب و هوایی در موعد برگزاری مراسم اربعین حسینی، اضافه کرد: تقویت زیرساخت های بهداشتی، امکانات پشتیبانی اعم از آب آشامیدنی و مسیرهای مواصلاتی برای عبور و مرور راحت تر عاشقان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) امری ضروری است و در نشست امروز تاکید جدی بر سرعت بخشی در این حوزه شد.

میراحمدی اظهار کرد: در نشست امروز درخصوص تقسیم بندی استان های معین در کمک به استان های مذکور بحث و گفت و گو و تاکید شد استان های معین به سرعت تکالیف و تعهدات خودشان را انجام دهند.

وی اضافه کرد: ساماندهی خیران و گروه های مردمی دستور کار دیگر نشست امروز بود و باید از این ظرفیت به نحو موثری استفاده شود.

رییس ستاد مرکزی اربعین حسینی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دستور کار دیگر نشست در رابطه با تصمیم مسئولان عراق برای چگونگی پذیرش زائران حسینی بود که قرار  شد وزارت امور خارجه ایران هر چه سریعتر با طرف عراقی وارد مذاکره شود و تفاهم‌نامه اربعین سال جدید که معمولا  بین وزرای کشور دو دولت امضا می شود، هر چه سریعتر عملیاتی شود.

میراحمدی اظهار کرد: بعد از مشخص شدن وضعیت و شرایط عراق درباره محدودیت های احتمالی یا لغو روادید، تصمیم گیری های مقتضی اتخاذ خواهد شد.

وی همچنین گفت: بعد از این مرحله، وضعیت استقرار موکب‌ها را در داخل عراق با توجه به گرمای هوا پیگیری خواهد شد چرا که مردم عزیز ایران به جز استان های گرمسیر کشور، با شرایط آب و هوایی عراق سازگاری ندارند و برای همین تلاش داریم امکانات لازم را برای زائران عزیز حسینی فراهم سازیم.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی با تاکید بر این امر که بنای این ستاد بر فراهم سازی حداکثری امکان اعزام زائر با در نظر گرفتن امکانات و شرایط است؛ تصریح کرد: برای همین تلاش داریم با توجه شرایط آب و هوایی پیش رو، برنامه ریزی های لازم را برای فراهم سازی امکان حضور سهل تر زائران حسینی داشته باشیم.

میراحمدی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا از سامانه “سماح” برای ثبت نام زائران حسینی  استفاده می شود، اظهار کرد: در هر صورت از سامانه سماح استفاده خواهد شد.

وی همچنین درخصوص اخبار منتشر شده از آماده شدن فرودگاه کربلا و احتمال استفاده از این فرودگاه برای اعزام زائران گفت: از هر فرصتی که سفر را برای زائران عزیز حسینی تسهیل کند، استفاده خواهد شد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *