تلاش فوری و موثر کشورهای اسلامی برای کمک به مردم مظلوم غزه

گردآوری توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز

روحانی در تماس تلفنی با اردوغان تاکید کرد:

تلاش فوری و موثر کشورهای اسلامی برای کمک به مردم مظلوم غزه

ایران > سیاست‌خارجی – ممتازنیوز:
رییس‌جمهوری کشورمان در گفت‌وگوی تلفنی با رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه، بر ضرورت تلاش فوری و همکاری جدی کشورهای اسلامی برای کمک موثر به مردم غزه، توقف فوری حملات رژیم صهیونیستی و رفع حصر غزه تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی در گفت‌وگوی تلفنی با رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه، گفت: اگر قاهره زمینه همکاری و کالارسانی را فراهم کند، تهران و آنکارا می‌توانند برای جمع‌آوری و ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه منطقه و جهان اسلام جهت یاری رساندن به مردم مظلوم غزه برنامه‌ریزی کنند.

روحانی همچنین با اشاره به معضل تروریسم در عراق و سوریه، تلاش برای تامین امنیت کشورهای منطقه را ضروری دانست و تلاش پیگیر همه کشورهای منطقه را ضامن ایجاد و دوام امنیت دانست.

رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه نیز در این تماس تلفنی، مراتب تبریک خود و دولت و ملت ترکیه را به مناسبت عید سعید فطر به ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران ابراز کرد و از برگزاری اجلاس وزرای خارجه کمیته فلسطین جنبش عدم تعهد در تهران که به ابتکار جمهوری اسلامی ایران در هفته آینده برگزار می‌شود، استقبال کرد.

نخست وزیر ترکیه همچنین بر ادامه همکاری با ایران برای رایزنی و حل معضلات منطقه تاکید کرد.

همچنین طرفین ابراز امیدواری کردند با پیگیری توافقات اجلاس مشترک ایران و ترکیه در آنکارا، پیوند همکاری دو کشور به طور پیوسته و پایدار ارتقا پیدا کند.

— .

RSS
منبع: همشهری
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *